جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۷:۵۳

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه چراغ سبز ترکیه به حامیان داعش تأسفبار است، گفت: دولت ترکیه در مقابل حمله‌ی داعش به…

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه چراغ سبز ترکیه به حامیان داعش تأسفبار است، گفت: دولت ترکیه در مقابل حمله‌ی داعش به شهر کوبانی سوریه که در مرز ترکیه و سوریه قرار گرفته، سکوت کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله «محسن مجتهد شبستری» در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تبریز با بیان اینکه منطقه‌ی خاورمیانه روزهای پرتنشی را به خصوص در کشورهای عراق و سوریه سپری می‌کند، اظهار کرد: آمریکا و غرب حامیان اصلی گروه تروریستی داعش هستند و آمریکا به بهانه‌ی حمله به گروه داعش با حمله‌ی هوایی به مناطقی از سوریه مردم بی‌گناه این کشور را هدف قرار داده است.

وی با اشاره به پیروزی‌های اخیر مردم و انقلابیون در یمن افزود: دولت یمن از بیگانگان الهام می‌گیرد و در مقابل خواسته‌ی مردم این کشور مبنی بر اینکه نخست وزیر کشور را خود مردم باید تعیین کنند، مقاومت می‌کند.

امام جمعه تبریز هم‌چنین با اشاره به فرارسیدن عید امامت و ولایت و اینکه این عید با عنوان عید «الله اکبر» در میان مسلمانان مشهور است، خاطرنشان کرد: رمز این نامگذاری این است که مهم‌ترین مسأله‌ی جامعه‌ی اسلامی رهبری الهی است و در این روز نیز وصی واقعی پیامبر اکرم(ص) توسط ایشان به جهانیان معرفی شد.

آیت الله شبستری یادآور شد: عید سعید غدیرخم و جشن‌های دهه‌ی ولایت نباید تحت‌الشعاع عزاداری‌های محرم قرار گیرد و بجاست که عزاداری‌های ایام محرم‌الحرام به فاصله‌ی چند روز از عید سعید غدیرخم آغاز شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به 22 مهرماه سالروز استاندارد، خاطرنشان کرد: همه‌ی تولیدکنندگان باید مسأله استاندارد را در عین تولید انبوه رعایت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.