جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۳

سلامت نیوز: نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد ارتباط بین افسردگی و بروز بیماری‌های قلبی در زنان میانسال بیش از مردان است….

سلامت نیوز: نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد ارتباط بین افسردگی و بروز بیماری‌های قلبی در زنان میانسال بیش از مردان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، کارشناسان بر اساس بررسی‌های پیشین خود مشاهده کرده بودند که افسردگی و احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی با یکدیگر مرتبط هستند، هرچند طبق مطالعات جدید این ارتباط در زنان میانسال بیشتر است.

در این بررسی پزشکان آمریکایی مشاهده کردند زنانی که حدود 55 سال سن و کمتر دارند و از افسردگی شدید یا خفیف رنج می‌برند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری شریان‌های کرونری، حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ بر اثر عارضه های قلبی هستند.

یکی از محققان این مطالعه گفت: زنان در این سن بیشتر مستعد افسردگی هستند بنابراین افسردگی می تواند فاکتور خطرزای نهفته‌ای در آنان باشد و توضیح دهد چرا زنان در این سن نسبت به مردان بیشتر به بیماری های قلبی مبتلا می شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، در این بررسی محققان به ارزیابی علائم افسردگی در بیش از 3000 نفر پرداختند که تمامی آنان بیماری قلبی داشته یا مستعد ابتلا به آن بوده‌اند و دریافتند زنان 55 سال و جوان تر دو برابر بیشتر در معرض حمله قلبی و عوارض مرتبط با آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.