یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۳ - ۰۳:۵۶

استاندار کرمان گفت: قرار نیست برای اداره استان ملاحظه کاری و مصلحت‌اندیشی کنیم و با وزرا در این زمینه در حال رایزنی هستیم….

استاندار کرمان گفت: قرار نیست برای اداره استان ملاحظه کاری و مصلحت‌اندیشی کنیم و با وزرا در این زمینه در حال رایزنی هستیم. حالا که اجماع استانی برای پیشرفت وجود دارد، نباید مشکل وجود داشته باشد. چرا باید پتروشیمی ما برای مجوز شش ماه منتظر باشد؟ در حالی که همه مقدمات فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «علیرضا رزم‌حسینی» صبح امروز(یکشنبه چهارم آبان‌ماه) در جلسه شورای اداری استان کرمان با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت سالار شهیدان اظهار کرد: رزمندگان ما فرهنگ عاشورایی را در دوران دفاع مقدس در عمل اجرا کردند و موجب شد جلوه‌های واقعی این فرهنگ را در دفاع مقدس بینیم.

وی افزود: انتظار این است که مداحان و سخنوران در ایام محرم، فرهنگ عاشورایی را تبیین کنند و هرچه مداحی با شناخت و معرفت صورت بگیرد، موثر است و باید مردم فرهنگ آزادگی و حریت که در فرهنگ امام حسین(ع) است، در زندگی خود عملی کنند.

استاندار کرمان تصریح کرد: نباید مراسم عزاداری در حد شعار، تبلیغ و نمایش نباشد، بلکه باید در عمل بتوانیم خصوصیات و فرهنگ امام حسین(ع) را در زندگی عملی کنیم.

امضای 52 هزار میلیارد تومان موافقتنامه سرمایه‌گذاری در استان کرمان

رزم‌حسینی با اشاره به اهمیت مثلث توسعه استان کرمان، خاطرنشان کرد: 52 هزار میلیارد تومان موافقتنامه سرمایه‌گذاری در استان کرمان امضا شده و همه این افراد و شرکت‌ها صاحب نام بوده که به استان اعتماد کرده‌اند و مراحل اجرای کار گام‌به‌گام در چهارچوب اختیارات در دست اجراست.

وی گفت: چالش جدیدی کارها علاوه‌بر قوانین مزاحم در راه است که باید با همت مدیران به هیئت دولت ارائه دهیم و آن اختیارات استاندار، فرمانداران و مدیران است زیرا اختیارات در قبال مسئولیت‌ها مناسب نیست و باید اختیار داده شود و متناسب با این اختیارات پاسخ و مسئولیت بخواهند.

استاندار کرمان افزود: مدیرانی که می‌خواهند اختیاراتشان طبق قانون افزایش یابد، موارد را در نامه‌ای به استانداری ارائه کنند که در کتابچه‌ای تدوین و به رئیس‌جمهور می‌دهیم.

رزم‌حسینی تصریح کرد: قرار نیست اختیارات در جایی بلوکه شود و از آن برای توسعه و آبادانی استفاده نشود.

چرا باید پتروشیمی فجر کرمان برای مجوز شش ماه منتظر باشد؟

وی خاطرنشان کرد: قرار نیست برای اداره استان ملاحظه کاری و مصلحت‌اندیشی کنیم و با وزرا در این زمینه در حال رایزنی هستیم. حالا که اجماع استانی برای پیشرفت وجود دارد، نباید مشکل وجود داشته باشد. چرا باید پتروشیمی ما برای مجوز شش ماه منتظر باشد؟ در حالی که همه مقدمات فراهم شده است.

استاندار کرمان با تأکید بر اینکه باید طرح‌های جدیدی در ادارات دولتی اجرا کنیم، گفت: متأسفانه در ادارات ما کندی حرکت و فعالیت چرخه اقتصادی وجود دارد.

رزم‌حسینی افزود: طرح تحول نظام اداری باید اجرا شود و مردم بتوانند حضور فعالی در اقتصاد و اداره امور داشته باشند و از حضور مردم استفاده کنیم.

باید مدیران در تدوین برنامه ششم توسعه نقش ایفا کنند

وی تصریح کرد: باید مدیران در تدوین برنامه‌ی ششم توسعه نقش ایفا کنند و به مرکز برنامه بدهیم که استان ما به چه نیاز دارد؟ ما به‌عنوان مسئولان استان باید برنامه بیاوریم که چشم‌انداز 5 ساله بعدی نظام است و بدانیم برای استان چه می‌خواهیم انجام دهیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه طرح‌هایی در استانداری کرمان در حال مطالعه است، گفت: ایده جدید تغذیه سالم را دنبال می‌کنیم و متأسفانه وضعیت نحوه پخت و توزیع نان در کرمان مناسب نیست و طرح جامع تغذیه سالم در حوزه نان، گوشت، لبنیات و میوه و تره بار را دنبال می‌کنیم.

رزم‌حسینی گفت: طرح هم‌یاران آب را در استان اجرا می‌کنیم و کار را از خودمان آغاز کرده و در موقوفات استانداری با همکاری مدیرکل اوقاف کار در حال اجراست و ستاد تبلیغات شورای حفاظت آب را تشکیل داده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روضه‌خوانی و مداحی برای تعالی انسانی است، افزود: هیئت‌های عزاداری باید همه مسائل از جمله بهداشت را در مراسم رعایت کنند.

تأکید استاندار کرمان بر مقابله با زمین‌خواری

استاندار کرمان با تأکید بر مقابله با زمین‌خواری در استان کرمان گفت: همه در این بحث همدل هستند و اگر برای خدا کار کرده و مصلحت‌اندیشی نباشد، موفق می‌شویم و نباید با هیچ گروه و عامل نفوذی مماشات کنیم.

رزم‌حسینی تصریح کرد: باید کاری کنیم که کسی در حاشیه‌نشینی جرأت نکند زمین دولتی بگیرد و باید همه در این زمینه تبلیغ کنیم و در صورتی که حاشیه توسعه نیابد، متن قیمت پیدا می‌کند.

وی افزود: در طرح جامع ورزشی استان، به‌دنبال عدالت ورزشی و پرورش قهرمان بومی هستیم نه وزرشکار وارداتی که اخلاق ورزشی ما را نیز خراب کند.

استاندار کرمان در ادامه گفت: باید پوسته‌ی سیستم‌های فشرده‌ی مزمن اداری دولتی را که اجازه تحرک به ما نمی‌دهد، بشکنیم و دولت به‌دنبال این است و نباید بی‌عدالتی وجود داشته باشد.

رزم‌حسینی یادآور شد: باید مدیران خواسته‌ها و انتقادات را بیان کنند و باید فرهنگ چاپلوسی را از ادارات بیرون کنیم. آفت تظاهر و ریا بدتر از بی‌دینی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *