شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۳۰

به گزارش میهن پست – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی به کشور همچنان…

به گزارش میهن پست – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی به کشور همچنان ممنوع بوده و تغییری در تعرفه حاصل نشده است، گفت: در 4 ماهه ابتدای سال جاری، واردات خودرو به کشور دو برابر شده و البته این آمار نگران‌کننده نیست.

ولی‌اله افخمی راد در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه تغییری در تعرفه ورود خودرو به کشور حاصل نشده است، گفت: در 4 ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، واردات خودرو به کشور دو برابر شده و روند افزایشی را تجربه کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: دو برابر شدن واردات خودرو نگران کننده نیست و نباید تعبیر منفی از آن داشت، چراکه به موازات آن تولید داخلی افزایش یافته و تعرفه واردات نیز همچون گذشته است، در عین حال واردات خودروهای با حجم موتور بالای 2500 سی سی به کشور نیز همچنان ممنوع است.

وی تصریح کرد: حضور خودروهای خارجی در کشور موجب ایجاد فضای رقابت و بهبود کیفیت تولیدات داخلی و نیز تنظیم قیمت محصولات تولید داخل است و البته باید به این نکته نیز توجه کرد که واردات خودرو در ایران، کمتر از ده درصد میزان تولیدات داخلی است.

به گفته افخمی راد، خودروهایی که در 4 ماهه ابتدای سال جاری وارد کشور شده اند، حجم موتوری کمتر از 2500 سی سی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.