چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۹۳ - ۰۶:۰۵

به گزارش میهن پست – مربیان کشتی به وظایف و مسئولیت خود عمل می کنند و ما در این رشته آموخته ایم که…

به گزارش میهن پست – مربیان کشتی به وظایف و مسئولیت خود عمل می کنند و ما در این رشته آموخته ایم که باید بدون توجه به مسایل مالی و با عشق و علاقه در کشتی فعالیت کنیم، اما این اتفاقات نه تنها در شان مربیان تیمهای ملی نیست بلکه زحمات آنها را نیز ناچیز و بی ارزش جلوه می دهد.سرپرست تیم ملی کشتی آزاد در پی ارسال نامه مربیان به وزیر ورزش گفت: ما هم از شرایط اقتصادی کشورمان با خبر هستیم، اما چرا این شرایط نه چندان مطلوب فقط در رشته کشتی اعمال می شود؟

علی بیات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مربیان کشتی به دنبال مادیات و مسایل مالی نیستند که این ادعا را با کار شبانه روزی در اردوها و عدم دریافت حقوق و دستمزد خود ثابت کرده اند. جامعه مربیان کشتی به خوبی به شرایط اقتصادی کشورمان واقف هستند و می دانند نباید انتظار زیادی از دولت و وزارت ورزش داشت، اما این وضعیت چرا باید همواره در رشته کشتی تاثیرگذار باشد. متاسفانه برخی از رشته های دیگر به رغم همین شرایط اقتصادی، با مخارج و هزینه های میلیاردی اداره می شوند و به هیچ عنوان نمی توان موفقیت های کشتی را با نتایج این رشته ها مقایسه کرد.

به نقل از مهر ، سرپرست تیم ملی کشتی آزاد افزود: ما بزودی باید در رقابتهای جام جهانی آمریکا به میدان برویم و درست نیست که در آستانه چنین رویداد بزرگ و مهمی درگیر اتفاقات این چنینی شویم. ما قهرمان سه دوره متوالی جام جهانی از سال 2012 تا 2014 هستیم و امسال هم باید برای حفظ و تکرار قهرمانی به آمریکا برویم، اما برخورد با مربیان کشتی به گونه ای است که زحمات این جماعت گوش شکسته، هیچ ارزشی ندارد.

بیات در خاتمه گفت: ای کاش یک دهم توجه و هزینه ای که برای برخی رشته های ورزشی می شد در کشتی هم هزینه می شد. همانطور که مسئولان ورزش کشورمان در رویدادهای مهمی همچون بازیهای المپیک، مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی از کشتی انتظار کسب طلا و ارتقا در جدول مدالها را دارند، اهالی کشتی هم از متولیان ورزش توقع حمایت و همدلی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *