پنجشنبه، ۱۰ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: برخورداری از نیروی انسانی متخصص برای ارتقاء شاخص‌های بهداشت و درمان استان ضروری…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: برخورداری از نیروی انسانی متخصص برای ارتقاء شاخص‌های بهداشت و درمان استان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر محمود رضا میری، تربیت نیروی بومی را مهمترین رویکرد این دانشگاه برای حل مشکل نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان برشمرد و گفت: سیاست بومی گزینی در رشته‌های مورد نیاز استان با جدیّت استمرار خواهد داشت.

وی تصریح کرد: امکانات سخت افزاری مانند ساختمان و تجهیزات را می‌توان با تامین اعتبارات لازم تهیه کرد اما بدون در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص، این مراکز و تجهیزات نقشی در ارتقاء شاخص‌های بهداشت و درمان مردم نداشته و با انبار تجهیزات پزشکی تفاوتی ندارند.

وی کمبود پزشک عمومی را مهمترین مشکل دانشگاه در حوزه نیروی انسانی دانست و گفت: حق الزحمه پرداختی به پزشکانی که در قالب برنامه پزشک خانواده با این دانشگاه همکاری می‌کنند با حق الزحمه پزشکانی که در مناطق برخوردار خدمت می‌کنند تفاوت چندانی ندارد و این موضوع باعث خالی ماندن پست پزشک در تعدادی از مراکز بهداشتی، درمانی روستائی شده است.

دکتر میری اظهار امیدواری کرد، تا رایزنی‌های این دانشگاه با وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و مجلس شورای اسلامی منجر به تامین اعتبارات مورد نیاز جهت حل مشکل تامین پزشک در مناطق روستایی استان شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.