شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود اقلامی ظهر جمعه در سخرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان، اظهار داشت: با در پیش…

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود اقلامی ظهر جمعه در سخرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان، اظهار داشت: با در پیش بودن هفته کارگر این هفته فرصتی برای تجلیل از کارگران زحمت کش است.

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان افزود: باید به این نکته نیز توجه داشت که تقدیر از زحمات کارگران تنها مختص به هفته کارگر نیست.

استقلال کشور به دست کارگران رقم می خورد

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره کارگران بیان داشت: استقلال کشور به دست کارگران و زحمت آنان است و همچنین کارگری و تلاش در دین مبین اسلام یک عبادت محسوب می شود.

اقلامی با بیان اینکه کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نقش بسیار مهمی داشتند، اضافه کرد: همچنین چرخ صنعت کشور با تلاش و به دست کارگران به حرکت در می آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان عنوان داشت: کارگران با زحمت هایی که در محیط کاری خود کشیدند برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه سازی کردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بعد پیروزی انقلاب اسلامی ایران کارگران در صحنه های مختلف حضور داشتند، گفت: همچنین در جنگ تحمیلی کار را رها کردند و به جبهه های جنگ رفتند و به مبارزه با استکبارجهانی پرداختند.

اقلامی ابراز داشت: استان همدان در جنگ تحمیلی 595 شهید کارگر را تقدیم انقلاب کرده است.

کارگران قدم های زیادی در راه پشیرفت و توسعه کشور برداشته اند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان اذعان داشت: بعد از اینکه جنگ تمام شد کارگران کار را به عهده گرفتند و بدین وسیله شاهد پیشرفت های ایران در زمینه های مختلف از جمله در بحث صنعت، فناوری و هسته ای شدیم و ایران توانست با کمک این قشر زحمت کش با توجه به تحریم ها پیشرفت خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کارگران به نظام خود اعتقاد و باور داشتند، اظهار داشت: متخصصین ایرانی دست به اختراعات بزرگ زدند و به فناوری های وسیع دست یافتند.

اقلامی در ادامه با اشاره به اقتصاد مقاومتی، افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصادی پیشرو است که موانع را برمی دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه اقتصادی مقاومتی کشور را در برابر تحریم ها و مشکلات مستحکم می کند، عنوان داشت: اگر نکات اقتصاد مقاومتی رعایت شود مشکلات جامعه مرتفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین کشور ایران وابستگی زیادی به نفت دارد که باید این وابستگی را کاهش دهد و خوشبختانه تاکنون گام های موثری در این راستا برداشته شده است چراکه باید اقتصادی را تعریف کنیم که در آن وابستگی وجود نداشته باشد.

مصرف کالاهای داخلی را ترویج دهیم

اقلامی بیان داشت: همچنین باید بحث افزایش تولید را در کشور مد نظر داشته باشیم و مصرف کالاهای داخلی را ترویج دهیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان در ادامه با بیان اینکه در کنار افزایش تولید بای به کیفیت نیز توجه شود، گفت: همچنین باید مدیریت مصرف را نیز داشته باشم و در این راستا نظام مند عمل کنیم چراکه نسبت به جمعیت کشور مصرف بالایی داریم.

وی ابراز داشت: همچنین باید توانمندسازی نیروها، توسعه کارآفرینی، جلوگیری از واردات بی رویه، ارتقای مهارت و تقویت خلاقیت کارگران و اقتصاد خود باور را نیز داشته باشیم و به آنها توجه کنیم.

اقلامی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال 93 اذعان داشت: هر کس به سهم خود در تحقق شعار سال باید قدم بردارد و این عزم ملی و مدریت جهادی تک تک افراد را می طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.