شنبه، ۰۱ مهر ۹۶ - ۰۸:۲۹
چسپ ضد استرس

چسپ ضد استرس Lief smart در حالی سلامتی افراد را کنترل می کند که محققان آمریکایی به تازگی یک چسب با قابلیت فناوری…

چسپ ضد استرس Lief smart در حالی سلامتی افراد را کنترل می کند که محققان آمریکایی به تازگی یک چسب با قابلیت فناوری پوشیدنی تولید کرده‌اند که به کاربران کمک می‌کند نسبت به استرس خود هوشیارتر باشند و بتوانند آن را به خودی خود کنترل کنند. در ادامه با میهن پست همراه شوید

چسپ ضد استرس Lief smart در واقع چسپی هوشمند است که به تشخیص و کنترل استرس در افراد کمک می‌کند. این چسب به گونه‌ای طراحی شده است که وقتی ضربان قلب و میزان تنفس مقدار بالای استرس را در فرد نشان می‌دهد، ورزش‌های آرامبخش را برای کاربر آغاز می‌کند.

تمام دستگاه‌های هوشمند کنترل‌کننده سلامت بدن، ضربان قلب را در هر دقیقه اندازه‌گیری می‌کنند. با وجود این، اندازه‌گیری‌های صورت گرفته، به جای سنجش حالت روحی یا میزان اضطراب فرد، روی ارزیابی فعالیت جسمانی و تعداد کالری‌‌ای سوزانده شده است، تمرکز می‌کند. محققان در مطالعات اخیر، دقت کنترل ضربان قلب را با دستگاه‌های مچی اندازه‌ می‌گیرند.

چسپ ضد استرس

چسب Lief smart عملکرد متفاوتی دارد. در قسمت لایه خارجی سلیکونی و قابل انعطاف این چسب، یک ژیروسکوپ سه محوره و یک حسگر الکتروکاردیوگرام نهفته است که هر دوی این حسگرها به ثبت حرکت و ضربان قلب کمک می‌کنند.

این چسب زیر ماهیچه سینه‌ای و نزدیک به قلب قرار می‌گیرد بنابراین راحت‌تر می‌تواند سیگنال‌های قوی‌تری از قلب دریافت کند. در واقع، این چسب روی ضربان قلب تمرکز می‌کند و آن را به چرخه‌های تنفسی (سرعت و تداوم نفس‌ها) ارتباط می‌دهد.

چسپ ضد استرس

زمانی که فرد دچار استرس می‌شود، چسب شروع به ورزش دادن ماهیچه می‌کند که شامل حرکات لمسی است و لرزش‌های آرامی را ایجاد می‌کند و الگویی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که بتواند تنفس خود را در یک دوره سه دقیقه‌ای هماهنگ کند. سازندگان این چسب معتقدند که چنین حرکاتی ضربان قلب را به طور متوسط تا ۱۴۰ درصد بهبود می‌بخشد.

چسب هوشمند Lief به منظور برقراری آرامش، از طریق نرم‌افزاری که روی گوشی‌هایی مجهز به سیستم‌ عامل‌های اندروید و iOS عمل می‌کند. اطلاعاتی که روی این چسب ذخیره می‌شود از طریق بلوتوث به گوشی ارسال می‌شود و سپس در قالب نمودار یا جدول در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. افرادی که از نظر تفکر و موقعیتی فعال‌تر هستند، می‌توانند الگوهای شخصی یا ارتباطات ذهن و بدن را تشخیص دهند.

چسپ ضد استرس

اگر چه این چسب هنگام بروز استرس کار خود را شروع می‌کند اما کاربر نیز می‌تواند در هر زمانی یکی از چهار حرکت تعبیه شده در آن را برای تمرین تنفس انتخاب کند. باتری داخلی این چسب به گونه‌ای طراحی شده است که تا یک هفته قابل استفاده است و برای شارژ کامل تنها یک ساعت زمان نیاز دارد. هر نوع پوستی قادر به تحمل این چسب برای مدت زمان طولانی نیست.

[highlight]منبع[/highlight]  newatlas

4 دیدگاه برای “چسپ ضد استرس Lief smart سلامتی افراد را کنترل می کند”

 1. رادين گفت:

  جالب بود

 2. Zizi گفت:

  عمر چسب چقدر هست؟

 3. فرخنده گفت:

  حس بدیه یک چیزی رو پوستت تکون بخوره 🙄

 4. مهتاب گفت:

  تو عکس قطرش. زیاده فکر کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.