چشم انداز 3 ساله دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان تدوین شد

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ساده‏ کار بعداز ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح مجمع نخبگان و مشاوران فرماندهی انتظامی استان لرستان اظهار داشت: در تشکیل این مجمع تعدادی از نخبگان و مسئولان حوزه های علمی، پژوهشی، صنعتی و رسانه ای استان دعوت شده اند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در زمینه اهمیت پیشرفت علمی کشور در ابعاد مختلف بیان داشت: در این راستا توجه به مدیریت دانش بنیان و مهندسی نظم و امنیت عمومی یکی از اولویت های نیروی انتظامی است.

سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان برداشتن گام های فرآیندی در زمینه مدیریت دانش، ایجاد و گردآوری دانش و بهره گیری از نظرات نخبگان و صاحب نظران را از جمله برنامه ها برای تحقق اهداف این حوزه دانست.

ساده کار با تاکید بر اهمیت ایجاد ساز و کار لازم برای بهره گیری از دانش در ابعاد مختلف بیان داشت: رویکرد فرماندهی انتظامی استان استفاده از مدیریت دانش بنیان با هدف تاثیرگذاری در اجرای ماموریت های پلیس در استان است.

وی افزود: در این راستا دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان با حمایت های سردار قنبری در راستای مواجهه منطقی با آسیب های استان و فراهم آوردن بستر مناسبی برای مشارکت عمومی به منظور ارتقای سطح امنیت تلاش می کند.

سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان با اشاره به تشکیل مجمع نخبگان و مشاوران فرماندهی انتظامی استان لرستان ابراز امیدواری کرد نتایج اتاقهای فکر منجر به ارتقای امنیت ذهنی و فکری در استان شود.

ساده کار همچنین با اشاره به تدوین چشم انداز سه ساله دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان در افق 1396 ادامه داد: پیش بینی می شود در چشم انداز مورد نیز این دفتر یکی از فعال ترین رده های تحقیقاتی سازمان تحقیقات و مطالعات ناجا با تاکید بر تحقیقات علمی کاربردی باشد.

وی بسترسازی مناسب برای جذب کارشناسان نخبه برابر ساختار مصوب برای این دفتر تحقیقات، جلب مشارکت اعضای هیئت علمی و افزایش تعامل با مراکز دانشگاهی در خصوص تحقیقات و پژوهش های مورد نیاز و برگزاری اتاق های فکر در سطح رده ها و یگان های تابعه را از دیگر اهداف این سند چشم انداز دانست.

سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان شناسایی و تشکیل بانک اطلاعات نخبگان درون و برون سازمانی را از دیگر اهداف این سند دانست و بیان داشت: در این راستا اولین مجمع نخبگان و گروه مشاوران فرماندهی انتظامی استان با همکاری پارک علم و فناوری، بنیاد ملی نخبگان، بسیج علمی و بسیج دانشجویی تشکیل شده است.

ساده کار برگزاری کارگاههای تخصصی آموزشی و نشست های علمی با فرهنگیان، نخبگان و مخترعین را از دیگر اهداف سند چشم انداز دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی لرستان در افق 1396 عنوان کرد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*