جمعه، ۱۰ دی ۹۵ - ۰۹:۵۵
چشم بیونیک

بیماران پیر چشمی انگلستان به کمک چشم بیونیک درحالی تحت درمان قرار می گیرند که این نخستین بار است این عمل بصورت آزمایشی…

بیماران پیر چشمی انگلستان به کمک چشم بیونیک درحالی تحت درمان قرار می گیرند که این نخستین بار است این عمل بصورت آزمایشی در این کشور انجام خواهد شد . حالا قرار است در سال آینده پنج بیمار در بیمارستان رویال منچستر و پنج بیمار نیز در بیمارستان مورفیلدز لندن بصورت رایگان و با هزینه دولت با کمک چشم بیونیک درمان شوند . برای مشاهده توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید .

چشم بیونیک نخستین بار دو سال پیش توسط کریم زاغلول محقق مصری دانشگاه پنسیلوانیا و همکارش در دانشگاه استنفورد آمریکا ساخته شد . این چشم در حقیقت یک  تراشه سیلیکونی بوده که مستقیما با یک عمل جراحی در داخل چشم قرار خواهد گرفت و به اعصابی که سیگنال ها را به کورتکس بصری مغز انتقال می دهند، وصل می شود به این ترتیب چشم بیونیک می تواند اطلاعات بصری چشم را مورد پردازش قرار داده و آن را به مغز متصل کند.

 چشم بیونیک

جالب است بدانید که در این روش هیچ نیازی به استفاده از رایانه ، صفحه نمایش و یا حتی عینک نیست و بیمار تنها با یک عمل جراحی می تواند تا سطح مناسبی بینایی از دست رفته خود را بدست بیاورد.

حالا پزشکان انگلیسی برای نخستین بار در این کشور قصد دارند بصورت عملی از چشم بیونیک برای درمان بیماران پیر چشمی که با نابودی تدریجی شبکیه چشم نابینا شدند  استفاده کنند . طبق آمار بیش از ۷۰۰ هزار نفر در کشور های توسعه یافته و ۵٫۱ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری پیر چشمی مبتلا هستند .پزشکان قرار است در این آزمایش از چشم بیونیک نوع  Argus II که توسط شرکت Second Sight ساخته شده استفاده کنند .

چشم بیونیک

در این پروژه پزشکی ۵ بیمار در بیمارستان رویال منچستر و پنج بیمار نیز در بیمارستان مورفیلدز لندن تحت درمان قرار خواهند گرفت و تمامی هزینه های درمان آنها نیز توسط دولت انگلستان پرداخت خواهد شد .

البته باید گفت که پیش از این هم در سال ۲۰۰۹ در بیمارستان منچستر شخصی به نام  کیث هیمن از اهالی لنکشایر ایمپلنت چشم بیونیک را دریافت کرد و یک عمل کاملا موفیقت آمیز روی او انجام شده بود .

[highlight]منبع : independent[/highlight]

2 دیدگاه برای “چشم بیونیک راه حلی تازه برای درمان بیماران پیر چشمی انگلستان”

  1. مجید گفت:

    ممنون از مطلب مفید پزشکیتون

  2. الهام گفت:

    امیدوارم این عمل با موفقیت انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.