جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۰

سلامت محیط زیست زمین  پدیده ای  است که همه را دچار مشکل کرده است. شما برای مبارزه با آلودگی  نیازی نیست که  زیاد…

airpollution1 چطوری  میتوانیم به کاهش آلودگی محیط زیست کمک کنیم

سلامت محیط زیست زمین  پدیده ای  است که همه را دچار مشکل کرده است. شما برای مبارزه با آلودگی  نیازی نیست که  زیاد به خودتان زحمت بدهید  یا یک شرکت عظیم الجثه داشته باشید. شما قادرید بطور فعال مبارزه کنید ودگرگونی هایی  را برای خود و دیگران بوجود بیاورید. شما می توانید  برای مبارزه با آلودگی عضو دسته ای خاص باشید  اما شما خودتان باید با آلودگی مبارزه کنید. کار را  با تغیرات  آسان در منزل  آغاز کنید، حتی تغیرات جزیی به کاهش آلودگی و  تاثیر بد  آن کمک خواهد کرد.

۱

برای مبارزه با آلودگی محیط زیست از آفت کش های غیر سمی و آلی برای چمن و باغ خود استفاده کنید. این کار باعث کاهش مواد شیمیایی در باغ شما شده و با آب باران وارد جریان آب نمی شوند. این مواد شیمیایی در نهایت به آب ماهی ها و حیات وحش می رسند.

۲

ضایعات خانگی خود را تفکیک کنید و زباله ای خشک خود را به محل های جمع آوری محلی بدهید. روغن موتور استفاده شده، ضد یخ و فیلترهای خود را به همان ترتیب تفکیک کنید و به مراکز بازیافت بدهید بجای اینکه روغن و ضد یخ خود را بیرون بریزید.

۳

قوطی های آلومینیومی، پلاستیکی، کاغذ، شیشه، مقوا و وسایل الکتریکی خود را به مراکز بازیافت بدهید بجای اینکه آنها را در سطل های زباله بیندازید.

۴

تا جایی که ممکن است از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنید و سوخت خود را ذخیره کنید. به مراکز نزدیک پیاده بروید یا از دوچرخه استفاده کنید تا به سلامتی خود و مبارزه با آلودگی محیط زیست همزمان کمک کنید. همچنین می توانید وسیله خود را پارک کرده و به مرکزی که میخواهید بروید مثل رستوران فست فود، به جای اینکه در یک صف طولانی در خودرو روشن خود منتظر باشید.

۵

ته سیگار خود و دیگر مواردی از این قبیل را به جای اینکه داخل جوی های خیابان یا پیاده رو ها بیاندازید داخل سطل های زباله بریزید تا بوسیله آب های باران داخل فاضلاب های سطحی نشوند.

۶

فضولات حیوانات خانگی خود را از روی چمن و پیاده رو ها تمیز کنید تا فضولات آنها که دارای باکتری هستند داخل فاضلاب های سطحی نشوند.

۷

از رنگ های معمولی به جای رنگ های روغن استفاده کنید چرا که آنها سمی بوده و دور انداختنشان سخت است.

۸

حصارهای حیاط و نخاله های خود را در سطل های زباله شهرداری در جایی که قابل جمع آوری هستند بریزید. ناودان خود را پاکیزه نگه دارید تا برگ ها و سایر مواد باقیمانده راه آنجا را مسدود نکنند و باعث جاری شدن آب نشوند.

منبع-http://phow.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.