جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۲

به گزارش ایرنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش روزپنجشنبه در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی بر…

به گزارش ایرنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش روزپنجشنبه در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی بر ضرورت رسیدگی به وضعیت حجاب و عفاف در این شبکه تاکید کرد.

دکتر عبدالرضا میراولیایی به بیان اهمیت موضوع حجاب وعفاف پرداخت و رعایت حجاب و عفاف را یکی از آموزه های دینی و تکالیف شرعی برای صیانت از حریم خانواده و جامعه، محیط کار و غیره دانست.

وی از اعضا این کارگروه خواست تا با حساسیت بیشتری به این موضوع بپردازند.

*طرح سنجش سلامت افراد جامعه در خاش برگزار شد.

کارشناس تغذیه مرکر بهداشت شهرستان خاش گفت: پیشگیری از اضافه وزن و چاقی از اولویتهای برنامه های سلامت در جامعه است و با توجه به اهمیت این موضوع طرح تن سنجی (سنجش سلامت افرادجامعه ) با اندازه گیری قد، وزن، دور کمر، نمایه توده بدنی و درصد لاغری و جاقی و چاقی شکمی در کارمندان با همکاری واحد تغذیه سلامت خانواده و معاونت غذا و دارو احرا شد.

مریم ریگی بیان کرد: پس از غربالگری، افراد از وضعیت نمایه توده بدنی خویش و انرژی مورد نیاز روزانه خود با توجه به ضریب فعالیت بدنی آگاه و توصیه های لازم با توجه به وضعیت لاغری، چاقی و اضافه وزن آنانان ارائه شد.

وی اظهار داشت: این طرح با همکاری بیش از 50 نفر از کارکنان مرکز بهداشت و درمان خاش به اجرا در آمد.

** کارگاه آموزشی مادران در خاش برگزار شد

کارگاه آموزشی مادران با حضور کاردانان مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی در سرسرای کنفرانس مرکز بهداشت خاش برگزار شد.

فرزانه ذوالقدر کارشناس مسوول بهداشت خانواده مرکز بهداشت خاش گفت: در این کارگاه مطالبی در خصوص اصلاحات جدید فرمها، دفتر و بوکلت مادران، اهمیت و نحوه تکمیل فرمهای شناسایی مادران در معرض خطر و پرخطر، نحوه تکمیل فرم شناسایی افراد مبتلا به سوء تغذیه و ارجاع صحیح مادران باردار و اعزام به موقع مادران پرخطر پس از هماهنگی با کارشناس مادران شهرستان آموزش داده شد.

خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان وبلوچستان واقع شده است. ک/2

7312 / 653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.