شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۹

دبیر اجرایی دومین همایش بحران آب گفت: چهارمحال و بختیاری میزبان دومین همایش «بحران آب» می‎شود. به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و…

دبیر اجرایی دومین همایش بحران آب گفت: چهارمحال و بختیاری میزبان دومین همایش «بحران آب» می‎شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- روح الله فتاحی 15 شهریورماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، گفت: دومین همایش بحران آب در تاریخ 18 و 19 شهریورماه در دانشگاه شهرکرد برگزار می‎شود.

وی افزود: مسئله بحران آب در کشور بسیار جدی است، به طوری که در چند سال اخیر با وقوع خشکسالی‌های متوالی این مسئله پر رنگ تر شده است.

فتاحی اظهارکرد: افزایش مصرف آب در شرب، صنعت و کشاورزی که از ملزومات توسعه استریال این فشار و بحران را دو چندان کرده است، همچنین عدم مدیریت صحیح استفاده از منابع آبی یکی دیگر از عوامل تشدید کننده این بحران است.

وی با اشاره به ضرورت بررسی برای ارائه راهکارهای موثر در مقابله با بحران کم آبی کشور، گفت: در همین راستا دانشگاه شهرکرد به عنوان دانشگاه مادر و مرکز پژوهش آب با سابقه 10 ساله میزبان دومین همایش بحران می‎شود.

به گفته وی، برگزاری دومین همایش بحران آب از اوایل سال 92 در دستور کار قرار گرفت و در خرداد 92 از معاونت ریاست جمهوری مجوز دریافت کرد.

دبیر اجرایی دومین همایش بحران آب همچنین از ارسال 600 مقاله به این همایش خبر داد و با بیان اینکه از تعداد 400 مقاله پذیرش شده 100 مقاله به صورت شفاهی و پوستر ارائه می‌‏شوند، گفت: پشتیبانان اصلی این همایش را سازمان محیط زیست کشور، استانداری چهارمحال و بختیاری و شرکت آب منطقه‎ای استان دانست.

وی با بیان اینکه اولین همایش بحران آب در سیستان و بلوچستان، استانی در مجاورت کویر برگزار شد، تصریح کرد: هم اکنون بسیاری از روستاها و شهرهای چهارمحال و بختیاری به دلیل افت شدید سطح آب‌های زیر زمینی با مشکلات کم آبی مواجه هستند، همچنین بسیاری از قنات‌ها و چشمه‌های این استان طی سال‌های اخیر خشک شده‌اند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *