دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۲۳

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام ملکی بعدازظهر یکشنبه در شورای پدافند غیرعامل استان که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام ملکی بعدازظهر یکشنبه در شورای پدافند غیرعامل استان که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: کارگروه راه و شهرسازی شورای پدافند غیرعامل استان با شناسایی اعضا و برگزاری جلسات منظم فعالیت خود را انجام می دهد.

وی گفت: این کارگروه با برگزاری دوره های آموزشی و دعوت از معاون وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدرس در این دوره ها اقدام به آموزش مسائل پدافند غیر عامل کرده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان لرستان افزود: تا کنون چهار دوره آموزشی در زمینه پدافند غیرعامل را برگزار و در آنها از اساتید نظام مهندسی دعوت کرده ایم.

ملکی در خصوص ساختارهای جانشینی و تعیین جانشین مدیران در وضعیت های اضطراری نیز گفت: بنا به دستوری مدیران ادارات باید تا رده سوم برای خود جانشین معرفی کنند تا در صورت بروز هر گونه حادثه سه رده جانشین برای پاسخگویی به نیازهای حوزه مدیریتی مورد نظر وجود داشته باشد.

وی شناسایی مراکز حساس شهری، جابجایی دکل های بی سیمی که از موقعیت مناسب برخوردار نیستند و انتقال آنها به مکانی مشخص و شناسایی پل های بزرگ و احداث کنار گذر در کنار آنها برای برقراری ارتباط در مواقع ضروری را از مهمترین برنامه های کارگروه راه و شهرسازی شورای پدافند غیرعامل برشمرد.

ملکی با بیان اینکه احداث کنارگذر پلهای بزرگ در بحث پدافندغیر عامل اهمیت فراوانی دارد گفت : شناسایی پل های بزرگ و احداث کنار گذر در کنار این پل ها برای برقراری ارتباط در صورت تخریب پل یکی از برنامه های کارگروه راه وشهرسازی شورای پدافند غیر عامل لرستان است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با تعامل اعضای این کارگروه به طرح ها و ایده های مورد نظر جامه عمل بپوشانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.