چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۸

رئیس اداره منابع طبیعی سردشت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: این حادثه شامگاه…

رئیس اداره منابع طبیعی سردشت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: این حادثه شامگاه امروز و در منطقه وزینه این شهرستان در حومه روستاهای نوآباد، شیوه جو، مامه زینه و خلیصان اتفاق افتاد که در این حادثه مزارع و جنگل های این منطقه طعمه حریق شد.

سیدقادر قریشی گفت: سهل انگاری تعدادی از کشاورزان این منطقه در هنگام روشن کردن آتش در مزارع و با توجه به مجاورت جنگل و مزارع در این مناطق این آتش به مناطق جنگلی سرایت و بتدریج افزایش یافت.

وی افزود: با تلاش نیروهای امدادی و اعضای ستاد بحران سردشت این حریق در مرحله نخست خاموش شد اما به دلیل وزیدن باد شدید در منطقه مجددا آتش سوزی دوباره شروع شد که با بسیج مردمی روستاهای همجوار که توسط بخشدار بخش وزینه صورت گرفته بود و با هماهنگی های اداره منابع طبیعی و اعزام شدن سه دستگاه خودروی آتش نشانی حریق بار دیگر خاموش شد.

قریشی یادآور شد: خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب وارد نشده و ماموران این اداره در حال برآورد میزان خسارت وارد هستند.

به گفته وی این دومین حادثه آتش سوزی در سال جاری است که در مناطق جنگلی این شهرستان و به دلیل سهل انگاری روستاییان این منطقه به وقوع می پیوندد.

80 هزار هکتار از 110 هزار هکتار محدوده جنگلی آذربایجان غربی در سردشت واقع شده که این جنگلها به عنوان محل آغاز رویش جنگلهای زاگرس نیز معرفی می شوند.

سردشت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق و در فاصله 240 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

7506/584/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.