پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه همزمان با سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 مردم…

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه همزمان با سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 مردم ورامین و پیشوا، حجت الاسلام سید علی خمینی با حضور در شهرستان ورامین با مردم، خانواده شهدا و مسئولان این شهرستان دیدار کرد.

حضور حجت الاسلام سید علی خمینی دارای حاشیه های جالبی از جمله استقبال کم نظیر مردم ورامین از یادگار امام و قربانی کردن چندین رأس گاو برای سلامتی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.

در نقاط مختلف شهرستان ورامین از چند روز قبل از ورود نوه امام راحل، بنرهای متعدد خوش آمدگویی از سوی برخی نهادها، ادارات، هیئات مذهبی و اشخاص در سطح معابر و خیابان های شهر نصب شده بود و عطر خمینی در فضای شهر شهیدان 15 خرداد پیچید.

حجت الاسلام سید علی خمینی  در میدان ولیعصر ورامین مورد استقبال جمعی از مدیران ورامین قرار گرفت.

قربانی کردن چندین رأس دام برای سلامتی نوه امام راحل

نوه امام راحل پس از برگزاری مراسم ، بلافاصله با حضور در جمع خانواده شهیدان تاجیک و معصومشاهی از مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی و قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 تجلیل کرد.

سید علی خمینی سپس با حضور در بیت امام جمعه ورامین با آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی دیدار و از شخصیت ایشان تجلیل کرد.

اما حضور نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در مسجد رضویه راه آهن نکات جالبی داشت که نشان دهنده عمق ارادت و عشق مردم منطقه ورامین به امام خمینی(ره) است.

مسجد رضویه ورامین مملو از جمعیت بود/ بانوان مجبور به حضور در کوچه ها شدند

بسیاری از مردم با حضور در خیابان منتهی به مسجد رضویه راه آهن ورامین منتظر برگزاری آیین استقبال از نوه امام راحل بودند و پس از ورود حجت الاسلام خمینی با دود کردن اسپند و قربانی کردن چندین رأس دام از وی استقبال کردند.

استقبال مردم ورامین از نوه امام خمینی(ره) به حدی بود که مسجد رضویه گنجایش سیل مشتاقان به امام را نداشت به همین خاطر بانوان ورامین مجبور شدند تا در کوچه و خیابان های اطراف به سخنان سید علی خمینی گوش فرا دهند و از طرفی نیز شبستان و حیاط مسجد رضویه نیز مملو از جمعیت بود.

در ابتدای برگزاری مراسم نیز مردم ورامین به صورت هماهنگ اشعاری را تقدیم به روح بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی و فرزندان و خانواده امام راحل کردند که فضای شورانگیزی را به محفل داد و مورد استقبال بسیاری از مردم و مسئولان قرار گرفت.

پس از سخنرانی سید علی خمینی نیز مردم با حلقه زدن به دور نوه امام، با آرمان های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید پیمان کردند.

همچنین در این مراسم برخی چهره های سیاسی نظیر احمد هاشمی رفسنجانی برادر اکبر هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام قدرت الله علیخانی مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.