چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۳:۵۲

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: باید در عزاداری‌ها به اصل هدف مقدس قیام امام حسین(ع) دقت کنیم. حجت الاسلام «میرمحمد فخری» در گفت‌وگو…

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: باید در عزاداری‌ها به اصل هدف مقدس قیام امام حسین(ع) دقت کنیم.

حجت الاسلام «میرمحمد فخری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، در رابطه با رفتارهای نامتعارف که هر سال در برخی مراسم عزاداری ماه محرم انجام می‌شود، افزود: عده‌ای که به موهوم و خرافات دچارند این مراسم را با خرافات همراه و چهره اصلی عزاداری و اهداف امام حسین(ع) را خدشه‌دار می‌کنند.

وی تصریح کرد: هر فردی با توجه به وسعت فکری خود از قیام امام‌حسین(ع) نتیجه‌گیری می‌کند و نتیجه‌گیری‌های نادرست و خرافاتی باعث این گونه انحراف‌های رفتاری در عزاداری‌ها می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در خصوص انواع رفتارهای نامناسب در عزاداری‌ها گفت: استفاده از هر گونه آلت موسیقی در دسته‌های عزاداری، حمل تصاویر نامناسب و قمه‌زنی با اهداف مقدس و آرمان‌های قیام امام حسین(ع) هماهنگ نیست.

فخری با اشاره به وظیفه‌ی مسلمانان واقعی در قبال این قبیل حرکات خاطرنشان کرد: امروز که دشمن تمام سعی خود را بر این دارد که اسلام را نامناسب و وارونه جلوه دهد و وظیفه مسلمانان رفتار کردن براساس معیارهای دینی و سیره‌ی اهل بیت است تا در این ماه چهره اسلام ناب را جهانیان نشان دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *