یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۰

محمد نمازی شنبه شب در نشست مشترک روسای دانشگاه های فارس با نماینده ولی فقیه در این استان، از الزامات دیگر تحقق اقتصاد…

محمد نمازی شنبه شب در نشست مشترک روسای دانشگاه های فارس با نماینده ولی فقیه در این استان، از الزامات دیگر تحقق اقتصاد مقاومتی و پایدار مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را جدی گرفتن اصل 44 و توجه ریشه ای به خصوصی سازی عنوان کرد و افزود: البته دانشگاه نقش حرکت دهنده فکری را در این زمینه ایفا می نماید و سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه هم باید برای به جریان انداختن آن همکاری کنند.

رییس بخش حسابداری دانشگاه شیراز گفت:بازنگری در الگوی مصرف و گستره جغرافیایی آن در همه موارد از جلوگیری اسراف در آب و برق و گاز تا مقاوم سازی ساختمان ها در مقابل زلزله و داشتن طرح و برنامه اصولی و کارشناسی شده از دیگر الزامات اقتصاد مقاومتی است.

نمازی پرفسور و استاد تمام دانشگاه شیراز رویکرد اقتصاد مقاومتی را از دو منظر مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت : از یک سو باید ما دارای اقتصاد مقاومتی بشویم که در مقابل تحریم و دشمن مقاوم باشد و به تعبیری در برابر بحرانها دوام آورد .

وی ادامه داد: از جانب دیگر باید این اقتصاد تنها نخواهد روی پای خود بایستد بلکه در عین ایستادگی بر توان داخلی باید به مرحله شکوفایی هم برسد و در واقع دنبال توسعه همه جانبه باشیم و صرفا به نگهداشتن وضع موجود رضایت ندهیم .

این عضو هیات علمی دانشگاه شیراز نتیجه گیری کرد که این الگوی جدیدی از اقتصاد مقاومتی در دنیاست که ضمن مقاومت در برابر تحریم ها و تهدیدها به رشد و شکوفایی و بالندگی اقتصادی هم می رسد.

نمازی برای عملیاتی کردن این تئوری وظیفه دانشگاه را بنا به رسالتی که دارد برای حضور تمام قد در این صحنه ضروری خواند و افزود: جامعه دانشگاهی ما باید نقش عظیم علمی خودرا دراین عرصه ایفا کند.

این چهره ماندگار علمی گفت : برای پیمودن این راه و تحقق اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه را همکاری و مشارکت دانشگاه ها با شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی از یکسو و پل زدن میان این توان علمی با منافع مردم و دولت از جانب دیگر ضروری است.

نمازی گفت: بی تردید با حرف و شعار نمی توان به جایی رسید بلکه باید با ورود دانشگاهها و حمایت جدی مسوولان به پل پیوند منافع دولت با منافع ملت که حاصلش اقتصاد مقاومتی است ، دست یافت .

667 /675

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.