پنجشنبه، ۲۳ مرداد ۹۳ - ۰۷:۲۶

سلامت نیوز: تحقیقات جدید نشان داده است که ورزش کردن بیش از حد نه تنها مفید نیست بلکه برای سلامت قلب در بیماران…

سلامت نیوز: تحقیقات جدید نشان داده است که ورزش کردن بیش از حد نه تنها مفید نیست بلکه برای سلامت قلب در بیماران قلبی و عروقی مضر نیز می‌باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، ورزش کردن برای سلامتی شما بسیار خوب است اما محققان به تازگی دریافتند که شواهد واضحی از افزایش مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در بازماندگان حملات قلبی که بیش از حد ورزش کرده بودند،‌ وجود دارد.

این مطالعه که در مجموعه مقالات نشریه آمریکایی «مایو کلینیک» منتشر شد، رابطه بین ورزش و مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی را در میان 2400 بازماندگان حملات قلبی مورد بررسی قرار دادند.

کاهش قابل توجه مرگ‌های ناشی از حوادث قلبی عروقی در میان بیمارانی که کمتر از 30 مایل (حدود 48 کیلومتر) دویده بودند کمتر از افرادی بود که کمتر از 46 مایل (حدود 74 کیلومتر) در هر هفته پیاده‌روی کرده بودند، مشاهده شد.

«کارل لاوی» متخصص قلب در موسسه قلب و عروق در نیواورلئان گفت: تقریبا همه بیماران قلبی و عروقی باید ورزش کنند و به طور کلی باید 30 تا 40 دقیقه در در روز ورزش کنند و هیچ دلیلی وجود ندارد که این زمان افزایش یابد خصوصا نباید این افراد از 60 دقیقه در روز بیشتر ورزش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *