دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۳

آیا تاکنون شده که عصر دلتان هوس یک خوردنی شور یا شیرین کنید؟ تنها شما اینگونه نیستید! یک آمار در انگلیس نشان داده…

x23 food.jpg.pagespeed.ic .GOeYzX1zkD چه وقتی از روز  رژیم نمیگیرید

آیا تاکنون شده که عصر دلتان هوس یک خوردنی شور یا شیرین کنید؟ تنها شما اینگونه نیستید! یک آمار در انگلیس نشان داده است که انسان معمولاً حول و حوش ساعت ۴:۱۲ دقیقه‌ بعد از ظهر معمولا

رژیمشان را می شکنند.برای انجام این پژوهش، یک دسته تحقیقاتی انگلیسی به اسم OnePoll از ۱۰۰۰ آقا و خانم درمورد عادات غذایی‌شان سوال شد . نتیجه اینکه ۴۵ درصد آن‌ها پاسخ دادند  که هله

هوله خوردن در عصرها مهمترین  موردی است که برنامه‌ غذایی‌شان را بهم می‌ریزد.


هنگامی که محققان از آن‌ها خواستند تا زمانی را بین ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱۱ شب که معمولاً تعهدشان را می‌شکنند، تعیین کنند، میانگین زمان‌های انتخاب شده، ساعت ۴:۱۲ دقیقه‌ی بعد از ظهر را نشان داد.

بعد از ظهر چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

دکتر لیزا یانگ می‌گوید که این یافته خیلی جالب توجه است. بعد از ظهر، زمانی است که به احتمال زیاد قند خون شما افت می‌کند، چرا که از آخرین وعده‌ی غذایی‌تان زمان زیادی گذشته است.

اما خوشبختانه برای اینکه هوستان به هله هوله خوردن فروکش کند، ۲ راه قابل توجه وجود دارد.

میان وعده بخورید

اول اینکه می‌توانید بین ساعات ۳ تا ۴ بعد از ظهر یک خوراکی سبک که ۱۵۰ تا ۲۰۰ کالُری دارد بخورید. بنابراین زمانی در روز که همه فرش را گاز می‌زنند، شما مثل قحطی زده‌ها نخواهید شد و در نتیجه رژیمتان را نخواهید شکست.

یانگ پیشنهاد می‌کند چیزی بخورید که هم پروتئین داشته باشد و هم فیبر، چرا که ترکیب این دو ماده‌ی غذایی شکم را برای مدت زمان بیشتری پر نگاه می‌دارد. مثلاً می‌توانید چند برش سیب به اضافه‌ی کره بادام زمینی یا یک‌کاسه سوپ سبزیجات بخورید.

وسط روز ورزش کنید

و اما راه دیگر چیست؟ به این فکر کنید که پس از اتمام روز کاری‌تان، ورزش کنید! بله، دقیقاً بعد از اینکه خواستید محل کارتان را ترک کنید. یانگ می‌گوید وقتی بدانید که در حال انجام کار مثبتی هستید، مثلاً وقتی بعد از اتمام کارتان به باشگاه می‌روید و روی تردمیل می‌دوید، خیلی راحت‌تر خواهید توانست به رژیمتان بچسبید و در مقابل چیپس و بیسکوییت‌های خوشمزه مقاومت کنید.

حتی اگر فقط یک تمرین کوتاه و سریع داشته باشید، در فرو نشاندن وسوسه‌ی خوردن، خیلی به شما کمک خواهد کرد.

منبع-http://fitnessmagazine.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.