یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۰

با رای مثبت اعضای شورای شهر، مهلت شهرداری مشهد برای ارائه گزارش علت تاخیر پروژه خط 2 قطار شهری، تا پایان بهمن تمدید…

با رای مثبت اعضای شورای شهر، مهلت شهرداری مشهد برای ارائه گزارش علت تاخیر پروژه خط 2 قطار شهری، تا پایان بهمن تمدید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، محمد کمال سرویها، نایب‌رئیس شورای شهر مشهد در چهل و یکمین جلسه علنی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز 27 مهر در تالار شورا برگزار شد، اظهار کرد: لایحه شهرداری در زمینه درخواست تمدید شش ماهه مهلت برای ارائه گزارش علت تاخیر خط 2 قطار شهری بررسی و به تصویب شورا رسید.

وی در خصوص این لایحه اظهار کرد: خط 2 قطار شهری 3.5 سال تاخیر و در طول این مدت تنها 18 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سرویها با بیان اینکه با ورود جدی شورا و شهرداری به این پروژه، در طول هفت تا هشت ماه رشد چشمگیری را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: به عنوان نمایندگان مردم به دنبال این بودیم که اگر قصوری صورت گرفته، با مقصران برخورد شود. به همین منظور برای پیگیری و گزارش تاخیر 3.5 ساله، کمیته هفت نفره‌ای تشکیل شد.

حمیدرضا نخعی، معاون فنی و عمرانی شهردار مشهد نیز در خصوص این مساله گفت: اساس تاخیر را استخراج کرده‌ایم اما باید به توافقاتی با قرارگاه خاتم‌الانبیاء برسیم. اکنون پروژه از حالت رکود خارج شده و بهتر است انرژی ما صرف حساب و کتاب نشود.

محمدحسین جهانبخش، عضو شورای شهر مشهد نیز در خصوص این لایحه اظهار کرد: پروژه خط 2 قطار شهری 3.5 سال تاخیر داشت و تاخیری که به وجود آمده برای شورای چهارم نگران‌کننده است.

سید صولت مرتضوی، شهردار مشهد در خصوص تاخیر پروژه خط 2 قطار شهری گفت: هزینه‌های مترتب پروژه چیزی نیست که بتوان از آن گذشت، اجرای پروژه تاخیر داشته و کسی نمی‌تواند آن را توجیه کند.

وی ادامه داد: اینکه می‌گوییم زمان ارائه گزارش تمدید شود به این معنا نیست که اکنون آمادگی نداریم بلکه یک حساب دو دو تا چهار تاست و می‌توانیم ظرف مدت یک هفته گزارش را ارائه کنیم اما این امر را در این برهه از زمان به مصلحت پروژه نمی‌بینیم و امکان دارد چوب لای چرخ پروژه برود.

مرتضوی خاطرنشان کرد: پروژه در مدتی که قول دادیم (38 ماه) به بهره‌برداری می‌رسد البته ممکن است یکی دو ماه بالا و پایین داشته باشد.

حسن قدیری طرقی، دیگر عضو شورای شهر مشهد نیز گفت: مقصر 75 تا 80 درصد تاخیر خط 2 قطار شهری، خود شهرداری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.