سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۰

حفظ هر ارتباطی چه نزدیک و چه دور  لازمه اش  کوشش و از خود گذشتگی به معنای فداکاری است. ارتباطات راه دور حتی…

ravabete ashegane az rahe dur چکار کنیم که یک رابطه عاشقانه را با فاصله دور حفظ کنیم

حفظ هر ارتباطی چه نزدیک و چه دور  لازمه اش  کوشش و از خود گذشتگی به معنای فداکاری است. ارتباطات راه دور حتی کشمکشهای زیادی دارند . نزدیکی احساسی و محبت فیزیکی عناصری هستند که ارتباطات احساسی برپایه آن‌ها بوجود می آید. محبت فیزیکی از روابط راه دور خط کشیده می شوند  و به این ترتیب زن وشوهرها  باید با فواصلی دور از هم، در پی  بوجود آوردن  شیوه های دیگری باشند. دوام  یک رابطه‌ راه دور احتیاج  به احساس مسئولیت دو طرفه دارد.

۱-ارتباط واقع‌گرایانه
در مورد اینکه رویکرد شما بعنوان یک زوج به دور بودن از یکدیگر برای مدت‌ طولانی چه خواهد بود با هم صحبت کنید. این کار می‌تواند از اختلافات آینده جلوگیری کند.

۲-برنامه‌های روزانه خود را با یکدیگر هماهنگ کنید. برای این کار از تماس‌های بی‌پاسخ و زنگ خوردن بی‌موقع تلفن همراه پیشگیری می‌کند.

۳-یک برنامه‌ی هفتگی برای ارتباط ویژه داشته باشید. بعنوان مثال هر هفته در یک زمان خاص، می‌توانید چت تصویری یا تماس تلفنی داشته باشید. واقع‌بین باشید و سعی نکنید خیلی سفت و سخت از یک برنامه پیروی کنید. این برنامه صرفاً یک راهنما است برای اینکه مسیر را گم نکنید.

۴-در مورد نوشتن یک نامه یا ایمیل هفتگی یا ماهانه توافق کنید تا در آنها اتفاقاتی که فراموش شده‌اند یا از قلم افتاده‌اند را پوشش دهید.
ابتکار داشته باشید

۵-برای همسرتان بسته‌هایی شامل زیورآلات و نامه‌های محبت‌آمیز بفرستید. چیزهایی مانند عکس‌، کارت پستال و نامه‌های عاشقانه به طرف مقابل یادآوردی می‌کنند که شما به فکرش هستید.

۶-کارت پستال‌های الکترونیک غافلگیر کننده بفرستید (کارت پستال‌های الکترونیک در اینترنت موجودند و بسیاری از آنها رایگان هستند) و به او یادآوری کنید که به فکرش هستید. یک کارت پستال شاد می‌تواند حال و هوای شما را بعد از یک بگو مگو عوض کند.

۷-عامل هیجان را به رابطه اضافه کنید. طرف مقابل را با دیدارهای سرزده غافلگیر کنید. زمانی را که برای با هم بودن اختصاص می‌دهید با تغییر فضا خاص کنید. می‌توانید جایی بین شهرهایی که هرکدام در آن هستید دیدار کنید و یک روز یا آخر هفته را با هم سپری کنید.

۸-زمانی که در کنار هم هستید با زیاد تنها گذاشتن همسرتان او را از خود نرنجانید و اگر مجبور هستید زمانهایی را بدون او سپری کنید حتما برای باهم بودنتان برنامه ریزی کنید.

نکات و هشدارها

درباره احساسات واقعیتان رو راست باشید. از به زبان آوردن احساسات ترس و یا شک تان نترسید. این را در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید هر روز از لحظه به لحظه‌ی طرف مقابل آگاه باشید. به وفاداری و صداقت طرف مقابل اعتماد داشته باشید.

منبع-http://phow.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.