یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۴

شامپو چیزی است که معمولا  روزانه   آن  را بکار می بریم بهمین علت  بندرت به آن فکر می‌کنیم. شامپو هم مانند صابون است،…

shampoo170ml چگونه از شامپو بهترین استفاده را بکنیم

شامپو چیزی است که معمولا  روزانه   آن  را بکار می بریم بهمین علت  بندرت به آن فکر می‌کنیم. شامپو هم مانند صابون است، بدون اینکه واقعاً علتش را بدانیم  آن را بکار می بریم ، حتی  اطلاع نداریم که  صحیح آن‌ها  را بکار می بریم  یا نه!

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که همه باید درباره‌ی شامپو بدانند، این است که آن‌ها از مواد شیمیایی ساخته شده‌اند، اصلاً هم مهم نیست که برچسبشان چه می‌گوید! محتوای شیمیایی درون شامپو باعث خواهد شد موهایتان را بخوبی آب بکشید، بهمین دلیل دیگر جرمی روی موها و پوست سرتان باقی نخواهد ماند.

دوست دارید حقایق دیگری را درباره‌ی شامپوها بدانید، که هیچ‌کس تا بحال درباره‌ی آن‌ها چیزی به شما نگفته است؟

۱. شما نمی‌توانید برای همیشه از یک شامپوی خاص استفاده کنید

شامپوها حاوی مواد تشکیل دهنده‌ی متفاوتی هستند، بهمین دلیل است که هر شامپویی مناسب نوع موی خاصی است. اگر برای مدتی با استفاده از شامپوی خاصی، موهای خشکتان را درمان کنید و نتیجه بگیرید، باید استفاده از آن شامپو را متوقف کنید، و به سمت یک شامپوی معمولی روی ببرید تا موهایتان چرب نشود.

همین رویه برای انواع دیگر موها نیز صدق خواهد کرد. شما باید با توجه به نیاز موهایتان، بطور مداوم شامپویتان را تغییر دهید.

۲. خودتان هم می‌توانید در خانه شامپو بسازید

نیازی نیست تا همیشه از فروشگاه‌ها شامپو بخرید. چرا که می‌توانید در خانه‌ی خودتان هم شامپو درست کنید. اگر نمی‌خواهید از مواد شیمیایی بر روی موها و پوست سرتان استفاده کنید، سفیده‌ی تخم مرغ یک جایگزین عالی برای شامپو است.

همچنین می‌توانید بجای شامپو از ژل آلوئه ورا هم استفاده کنید تا موهایی درخشان و پر طراوت پیدا کنید. اگر کمی آبلیمو هم، چه به سفیده‌ی تخم مرغ و چه به ژل آلوئه ورا اضافه کنید، موها و پوست سرتان کاملاً تمیز خواهد شد.

۳. اصلاً قیمت شامپویتان مهم نیست

گول برند یا ظاهر براق قوطی شامپوها را نخورید. شامپوها، یک مقدار کمتر و بیشتر، بهرحال از مواد تشکیل دهنده‌ی یکسانی درست می‌شوند. پس اگر شامپویتان ارزان‌قیمت است، مهم نیست، چرا که عملاً همان کار شامپوی گران قیمت را برایتان انجام خواهد داد.

۴. برای نتیجه‌ی بهتر، قبل از استفاده از شامپو، موهایتان را چرب کنید

چرب کردن موها قبل از استفاده از شامپو، خیالتان را راحت خواهد کرد که بعد از شامپو موهایتان بیش از اندازه خشک و وز نمی‌شود. روغن استفاده شده، کمک خواهد کرد تا رطوبت موهایتان پس از شستشوی کامل، حفظ شود.

۵. اگر موهای بلوند دارید، از شامپوهای خاص استفاده کنید

اگر موهایتان را تحت تغییر مواد شیمیایی قرار داده‌اید، به حرف آرایشگرتان گوش بدهید و از شامپویی استفاده کنید که وی به شما پیشنهاد می‌کند. چنین موهایی به مراقبت بیشتری احتیاج دارند، پس بهتر است حداقل به مدت چند ماه آنچه آرایشگر شما تأیید می‌کند را استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که حداقل یکی دو بار در ماه، از شامپوهای شفاف کننده یا clarifying shampoo استفاده کنید.

۶. سرتان را به طور کامل آبکشی کنید

تجمع باقیمانده‌ی مواد شیمیایی درون شامپو بر روی سرتان، می‌تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست سر و خارش سرتان شود. سپس این اتفاق باعث پوسته پوسته شدن پوست سرتان شده و ریزش موهایتان هم زیاد خواهد شد. پس به شستشو و آبکشی موهایتان پس از استفاده از شامپو توجه داشته باشید.

منبع-http://sorkhabsefidab.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.