چهارشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۹۹ - ۱۰:۳۴
چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

گاهی مواقع پیش میاید که با توجه به شرایطی همچون مریضی یا عدم دسترسی نمیتوان از حمام استفاده کرد. در این مطلب به …

گاهی مواقع پیش میاید که با توجه به شرایطی همچون مریضی یا عدم دسترسی نمیتوان از حمام استفاده کرد. در این مطلب به  سوال چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم ؟ پاسخ می دهیم.

حمام کردن امری ضروری است چون کمک می کند تمیز و به دور از بیماری باشیم. با این حال، گاهی پیش می آید که فرصت حمام کردن پیدا نمی کنیم، اتفاقی که مثلاً ممکن است در هنگام سفر رخ دهد. در چنین شرایطی هم با رعایت چند نکته می توانیم از بدبو شدن بدن مان جلوگیری کنیم.

پوست خود را مرطوب کنید

تأمین آب مورد نیاز بدن هم می تواند به اینکه ظاهر تمیزتر و خوشبوتری داشته باشید کمک کند. زیاد آب بنوشید و از کرم های خوشبو برای مرطوب کردن پوست خود استفاده کنید.

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

از روغن های مخصوص بدن استفاده کنید

در چنین مواقعی بهتر است به جای عطر و اسپری از روغن های خوشبو کننده ی بدن استفاده کنید، چون بوی روغن ها مدت زمان بیشتری روی پوست باقی می ماند.به علاوه، می توانید از یک رایحه ی ملایم تر و طبیعی تر استفاده کنید و آن را در طول روز به پوست خود بمالید.

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

مام را به صورت چند لایه استفاده کنید

استفاده از مام به از بین رفتن بوی عرق کمک می کند. وقتی مام را به صورت چند لایه به بدن خود بزنید، تأثیر آن به حداکثر می رسد و باکتری ها هم از بین می روند.

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

لباس زیر خود را عوض کنید

قسمت های خصوصی بدن معمولاً زیاد عرق می کنند و محیطی گرم دارند. با عوض کردن لباس های زیر خود می توانید بوی بد ناشی از عرق را به حداقل برسانید.

از دستمال های مرطوب مخصوص کودک استفاده کنید

دستمال های مرطوب مخصوص نوزادان گزینه ی مناسبی هستند برای اینکه بتوانید تا حدی احساس تمیزی کنید چون این دستمال ها می توانند باکتری هایی که مسبب بوی بد بدن هستند را از بین ببرند.

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

جوراب های خود را عوض کنید

پاها یکی از بخش های بدن هستند که بیشتر از بقیه عرق می کنند، مسأله ای که باعث می شود بوی بدی بگیرند. عوض کردن جوراب ها به طور منظم این بوی بد را به حداقل خواهد رساند. ریختن جوش شیرین در کفش ها هم به از بین رفتن بوی بد آن ها کمک می کند.

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید

لباس های تنگ باعث گرم شدن بخش های مختلف بدن می شوند، مسأله ای که موجب می شود این قسمت ها شروع به تعریق کنند و در نتیجه بوی بدی بگیرند. پوشیدن لباس های گشاد کمک می کند تمیزتر و خوشبوتر بمانید. چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

از شامپوی خشک استفاده کنید

شامپوی خشک موهایتان را احیا می کند و مانع از آن می شود که چرب به نظر برسند. این شامپوها ظاهر تمیزتر و بوی بهتری به موها می دهند و می توانند کمک کنند موها پرپشت تر به نظر برسند.

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

از خوردن پیاز، سیر و فلفل خودداری کنید

شاید شنیده باشید که می گویند ما همان چیزی هستیم که می خوریم. مواد غذایی بوداری مثل پیاز، سیر و فلفل هم می توانند بوی بد بدن شما را تشدید کنند. در چنین مواقعی بهتر است به جای آن ها، میوه و سبزی مصرف کنید. چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

از سربند و توربان استفاده کنید

اگر شامپوی خشک در اختیار نداشتید می توانید از یک سربند یا توربان بزرگ برای جمع کردن موهایتان استفاده کنید. اگر موهایتان را درست آرایش کنید، می توانید کثیفی موها و بوی بد آن ها را پنهان کنید.

چگونه بدون حمام رفتن تمیز بمانیم

[highlight]منبع: brightside[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *