دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۸

یک کارشناس ارشد فلسفه و کلام گفت: با محبت به موقع و به هنگام می‌توان رفتارهای نامطلوب فرزندان را تغییر داد. به گزارش…

یک کارشناس ارشد فلسفه و کلام گفت: با محبت به موقع و به هنگام می‌توان رفتارهای نامطلوب فرزندان را تغییر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، حجه الاسلام والمسلمین محمدرضا دیانت، مدرس حوزه و دانشگاه در سمینار آموزشی” نقش خانواده در تربیت دینی فرزندان”، اظهار محبت و دوستی را یکی از عوامل موثر در تربیت کودکان دانست و افزود: با وجود عوامل موثر متعدد، همچنان خانواده، نقش مهم و محوری در تربیت فرزندان دارد.

این کارشناس ارشد فلسفه و کلام، تفاوت انسان و حیوانات را در تربیت دانست و خاطرنشان کرد: تربیت، انسان را به مقامات بالای معنوی می‌رساند و بهترین وسیله برای کسب کمالات معنوی، نماز است.

وی با اشاره به نقش مهم خانواده در تربیت فرزندان، اظهار کرد: قرآن از خانواده به عنوان نعمت‌های بهشتی یاد کرده و این بیانگر اهمیت خانواده در رسیدن اعضای آن به سعادت اخروی است.

حجه الاسلام والمسلمین دیانت، عوامل تأثیرگذار بر شخصیت انسانها را از نگاه روان شناسان، وراثت، محیط و اراده برشمرد و افزود: تربیت موثر نیازمند آمادگی‌هایی است که اگر بکار گرفته نشوند، اثرات مطلوب و کاملی را به همراه نخواهد داشت.

مدرس این سمینار آموزشی یک روزه، یکی از عوامل مطلوب تربیت کودکان و نوجوانان را، اظهار محبت و دوستی به آنان دانست و گفت: در اسلام به محبت و خوش رفتاری بسیار تاکید شده و با اظهار به موقع محبت می توان رفتارهای نامطلوب فرزندان را تغییر داد.

این مدرس حوزه و دانشگاه، آمادگی‌های وراثتی، تغذیه‌ای، روحی، جسمی، عاطفی، محیطی و اعتقادی را در رسیدن به تربیتی مطلوب، مهم دانست و افزود: هر یک از این عوامل، بخشی از شخصیت فرزندان را می‌سازد و نبود آنها موجب بروز مشکلاتی در رفتار آنان خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *