دوشنبه، ۱۴ تیر ۹۵ - ۰۸:۰۰
هک ایرانسل

چگونگی افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل در حالی اعلام شد که در دو روز گذشته توسط یک ربات تلگرامی اطلاعات بیش از ۲۰ میلیون…

چگونگی افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل در حالی اعلام شد که در دو روز گذشته توسط یک ربات تلگرامی اطلاعات بیش از ۲۰ میلیون مشترک این اپراتور در دسترس عموم قرار گرفت و نمایندگان مجلس در این خصوص از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح خواسته که محمود واعظی در این زمینه توضیحاتی جالب ارائه داده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

چگونگی افشای اطلاعات مشترکان ایرانسل اگر چه به قول وزیر ارتباطات مورد تازه ای نیست اما محمود واعظی امروز در صحن علنی مجلس در پاسخ به سوال نمایندگان، افشای اطلاعات مشترکان یک اپراتور موبایل توسط یک ربات تلگرامی را اتفاق جدیدی ندانست و گفت: این موضوع از ۲.۵ سال گذشته و به دلیل درز اطلاعات توسط یک نهاد، در جریان است.

وی اظهار داشت: دو سال و نیم پیش اپراتور موبایل اطلاعات خود را در اختیار یکی از نهادها قرار داد و توسط یکی از کارمندان آن نهاد اطلاعات به بیرون درز کرد که همان زمان آن نهاد با آن کارمند برخورد کرد.

هک ایرانسل

[box type=”warning” ]دو روز پیش در یک ربات تلگرامی در صورت وارد کردن شماره‌های ایرانسل، اطلاعات خصوصی صاحب شماره از قبیل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شهر محل سکونت، آدرس منزل و کد پستی را به صورت عمومی منتشر می‌کرد.[/box]

واعظی افزود: متاسفانه حدود ۲.۵ سال پیش، اطلاعاتی از بانک اطلاعاتی این اپراتور موبایل از یک نهاد به بیرون درز پیدا کرد که مورد پیگیری قرار گرفت. متاسفانه امروز همان اطلاعات با یک روش دیگر در شبکه اجتماعی افشا شد.

وی گفت: ما به سرعت جلوی این افشا را گرفته و ربات انتشاردهنده را مسدود کردیم و جلوی درز اطلاعات را گرفتیم. هم اکنون نیز اپراتور ذیربط در حال شکایت است که به حدود ۲.۵ سال پیش برمی گردد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: این موضوع اتفاق جدیدی نبوده و به همان اتفاق ۲.۵ سال پیش بر می گردد.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *