یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۹

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در نهمین جشنواره امتنان از کارافرینان برتر استان در سنندج گفت: مقوله کارآفرینی مبحث جدیدی است…

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز یکشنبه در نهمین جشنواره امتنان از کارافرینان برتر استان در سنندج گفت: مقوله کارآفرینی مبحث جدیدی است که در دنیای اقتصادی کشورها مطرح شده است.

وی کارآفرینی را با سرمایه داری و سرمایه گذاری متفاوت دانست و گفت: کارآفرین متکی بر تفکر و تعقل است و کارآفرینی ایجاد کسب و کار جدید است.

وی خلاقیت و نوآوری و ریسک پذیری را از ویژگی های کارآفرین دانست و افزود: کارآفرین می اندیشد که چگونه از امکانات استفاده کند.

استاندار کردستان ایجاد عناوین شغلی جدید را یکی از کارهای کارافرینان دانست و افزود: تاکنون 150 هزار عناوین شغلی جدید در سطح دنیا ایجاد شده است.

وی گفت: اقدامات منسجم و قرار گرفتن نیروهای توانمند و کارآفرین در کنار هم و جلوگیری از واحدهای پراکنده می تواند سبب موفقیت کارآفرینان شود.

استاندار کردستان توجه به کانون های کارآفرینی را در جامعه ضروری دانست و گفت: رفع مشکل بیکاری استان نیازمند برنامه ریزی صحیح و مناسب است.

به گفته وی اگر کارآفرین در کنار سرمایه گذار قرار گیرد بی شک منجر به تولید و اشتغال در سطح جامعه می شود.

زاهدی بر توجه به بخش نرم افزاری و امور اداری سرمایه گذاران و کارآفرینان و از سوی دیگر توجه به منابع مالی و امکانات کارآفرینان تاکید کرد و گفت: هم اکنون در بخش نرم افزاری ستاد سرمایه گذاری استان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه وجود قوانین و مقررات دست و پا گیر اداری، مهمترین مشکل سرمایه گذار است گفت: با فراهم کردن زمینه تسهیل سرمایه گذاری در استان باید حضور کارآفرین در ادارات کاهش داد.

استاندار کردستان به واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل استان اشاره کرد و از این واحدها به بزرگترین سرمایه های استان نام برد.

زاهدی احیای مجدد این واحدهای تعطیل را نیازمند سرمایه در گردش دانست و گفت: در همین راستا کارگروه صیانت از این واحدها به منظور فعال کردن آنها تشکیل و راه اندازی شده است.

وی آموزش کارشناسان استان در راستای توسعه استان را مهم ارزیابی کرد و گفت: تغییر روش ها و ایده ها، زمینه ایجاد اشتغال در استان را فراهم می کند.

در این جشنواره از کارآفرینان برتر استان با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل و قدردانی شد.ک/2

7352/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.