پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۳ - ۰۲:۵۴

یک کارآفرین جوان با تاکید بر این‌که فرهنگ کارآفرینی هنوز در کشور نهادینه نشده است، گفت: اعتماد به توان نیروهای جوان یکی از…

یک کارآفرین جوان با تاکید بر این‌که فرهنگ کارآفرینی هنوز در کشور نهادینه نشده است، گفت: اعتماد به توان نیروهای جوان یکی از راه‏‌های تحقق این امر است.

اصغر نیتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: جوانان و فارغ‎التحصیلان رشته‎های مختلف برای ورود به عرصه کار و فعالیت اقتصادی با توجه به دانش و مهارتی که دارند باید شجاعت را نیز داشته باشند، زیرا عرصه کارآفرینی بسیار ریسک‎پذیر است.

وی افزود: داشتن مهارت لازم برای جلب نظر مشتری و ارایه کار خوب یکی از گام‎های اساسی در موفقیت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

این کارآفرین جوان که توانسته است در حوزه IT از دانش خود استفاده کرده و برای 10 نفر ایجاد اشتغال کند، تصریح کرد: مهم‌ترین مشکل شرکت‏‌های IT که برای اولین‌بار می‏‌خواهند در سطح شهرستان‎ها فعالیت خود را شروع کنند، تمرکز شرکت‏‌های بزرگ در پایتخت و عدم اعتماد مشتریان به نیروهای جوان در شهرهای کوچک است.

نیتی تاکید کرد: حضور در نمایشگاه‎های مختلف برای معرفی توانمندی‎های نیروهای جوان از شهرهای کوچک و هم‌چنین توان بازاریابی برای فروش تولیدات در شهرهای بزرگ از جمله راه‎های موفقیت در کار نیروهای جوان است.

این کارشناس IT با بیان این‌که تحریم در حوزه IT نیز اثرگذار بوده است، گفت: در این شرایط تراکنش‎های مالی به سختی صورت می‎گیرد، ولی قطعاً با تولید محصول خوب و با کیفیت می‎توان در بازار مصرف بسیار اثرگذار بود و کم‎کم در این حوزه تحریم را دور زد.

نیتی با تاکید بر این‌که فرهنگ کارآفرینی هنوز در سطح جامعه نهادینه نشده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر این‌که بسیاری از فارغ‎التحصیلان پس از اخذ مدرک خود به دنبال یک شغل آماده هستند، بسیاری از خانواده‎ها نیز همین انتظار را از فرزند خود دارند، به طوری که خانواده خود من به دلیل تفکر کارمندی که داشتند در چند سال اول شروع فعالیتم حمایت چندانی از من نداشتند و دائم می‎گفتند به دنبال یک شغل دولتی باشم، ولی پس از این‌که خروجی کارهایم را دیدند یکی از حامیان من در این امر شدند.

به گزارش ایسنا، این کارآفرین جوان زنجانی در سال 92 به عنوان کارآفرین برتر کشوری انتخاب شده بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *