شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۹۹ - ۱۱:۵۳
کاربردهای پودر بچه

در این مطلب از میهن پست قصد داریم تا کاربردهای پودر بچه را مورد بررسی قرار دهیم . احتمالا تاکنون با این موارد…

در این مطلب از میهن پست قصد داریم تا کاربردهای پودر بچه را مورد بررسی قرار دهیم . احتمالا تاکنون با این موارد آشنایی نداشته اید و حالا میتوانید از آنها بهره ببرید.

پودر بچه (که به پودر طلق یا تالک نیز شناخته می‌شود) اساساً به منظور لطافت پوست و جلوگیری از عرق‌سوزشدن پاها مورد نوزادان استفاده قرار می‌گیرد. اما در این مقاله با دیگر کاربردهای این پودر آشنا خواهید شد که غریب به یقین پیش از این نمی‌دانستید. مثلاً اینکه در روزهای بسیار گرم تابستانی جلوی تعرق را می‌گیرد یا اینکه می‌تواند جایگزین مام زیر بغل باشد! حتی اگر حیوان خانگی دارید می‌توانید به جای شامپو از این پودر برای شستشوی حیوانتان استفاده کنید و یا اینکه آن را توی کفش‌هایتان بپاشید تا بوی بد پا و کفش را از بین ببرد. در ادامه با پانزده ترفند جالب آشنا خواهید شد که در هر یک می‌توانید این پودر را جایگزین وسیله‌ای کنید تا مشکلات احتمالی‌تان به سادگی رفع شوند. کاربردهای پودر بچه

با پودر بچه مانع تورم پا شوید

کفش‌های پاشنه‌بلند زیبایی بی‌حد و حصری دارند اما اگر از خانم‌ها بپرسید خواهند گفت که پوشیدنشان آن هم به مدت طولانی اصلاً خوشایند نیست. این نوع کفش‌ها موجب تورم پا می‌شوند و برای جلوگیری از تورم پا و مشکلات مشابه می‌توانید کمی پودر بچه درون این کفش‌ها بپاشید.

کاربردهای پودر بچه

پودر بچه را جایگزین شامپوی حیوانات کنید

احتمالاً می‌دانید که این پودر را می‌توان به جای شامپوی خشک به کار برد، به همین منوال نیز می‌توانید آن را جایگزین شامپوی حیوانات کنید. برای اینکه از شر بوی بد سگتان پس از جست‌وخیز فراوان راحت شوید می‌توانید کمی از این پودر را به پشم‌هایش بمالید و پس از مدتی کوتاه بدنش را بتکانید. این کار باعث می‌شود پشمشمان بسیار تمیز و لطیف شود.

کاربردهای پودر بچه

ماندگاری ماتیک را با پودر بچه بیشتر کنید

برای آنکه ماندگاری ماتیکتان بیشتر شود کافی است پس از آنکه ماتیک را به لب مالیدید یک تکه دستمال کاغذی روی لب‌ها بگذارید آهسته کمی از این پودر را روی لب‌ها بپاشید. سپس یک بار دیگر لب‌هایتان را ماتیک بزنید.

کاربردهای پودر بچه

پودر بچه را جایگزین بوگیر کفش کنید

اکثر کفش‌ها پس از مدتی استفاده بوی بسیار بدی به خود می‌گیرند که در نتیجه‌ی تعرق مداوم پاست. برای آنکه این بوی بد را از بین ببرید کافی است شب‌ها کمی این پودر جادویی را در کفشتان بپاشید و صبح‌ها نیز پیش از آنکه کفشتان را بپوشید خوب تکانش دهید تا پودر باقی‌مانده بیرون بریزد. با توجه به اینکه این پودر جاذب رطوبت است هر نوع بوی بد را از بین می‌برد.

کاربردهای پودر بچه

با پودر بچه پوستتان را لطف نگه دارید

پودر بچه عملاً یک افترشیو بسیار مناسب است، هم برای آقایان و هم برای بانوان. کافی است کمی از پودر را روی پوستتان بمالید تا اثر تحریک تیغ را از بین ببرید. این ترفند برای افرادی که پوست حساسی دارند و استفاده از تیغ موجب التهاب پوست و ایجاد جوش‌ می‌شود بسیار مفید خواهد بود. از سویی دیگر قیمت پودر بچه بسیار کمتر از افترشیوهای معمولی است اما دقیقاً همان کار را انجام می‌دهد.

کاربردهای پودر بچه

پودر بچه صداخفه‌کن جیرجیر کف‌های چوبی

صدای جیرجیر کف‌پوش‌های چوبی بسیار آزارنده است اما با این ترفند می‌توانید مانع چنین صداهای آزاردهنده‌ای شوید. کافی است کمی از این پودر را روی مجلی بپاشید که جیرجیر می‌کند.

کاربردهای پودر بچه

با پودر بچه مورچه‌ها را از مکان زندگی‌تان دور نگه دارید

اینطور که پیداست مورچه‌ها اصلاً از بوی پودر بچه خوششان نمی‌آید! اگر جایی از محل زندگی یا کارتان را سراغ دارید که مورچه جمع کرده است کافی است کمی از این پودر استفاده کنید تا مورچه‌ها را فراری دهید. بهترین زمان استفاده از این ترفند نیز هنگامی است که به پیکنیک رفته‌اید و می‌خواهید غذاهایتان را از گزند مورچه‌ها در امان نگه دارید.

کاربردهای پودر بچه

با پودر بچه می‌توانید کمدتان را خوشبو نگه دارید

اگر کمدتان بوی نا گرفته است می‌توانید برای رفع این بوی ناخوشایند از پودر بچه استفاده کنید. بدین‌منظور باید مقداری پودر بچه را درون ظرفی بریزید و چند ساعتی و یا طی شب در کمدتان نگه دارید. همچنین می‌توانید برای رفع بوی سیگار یا بوی بد فرش و موکت نیز از این پودر استفاده کنید.

کاربردهای پودر بچه

[highlight]منبع: brightside[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *