جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۵۵

محمداسماعیل اعتمادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: بسیاری از اراضی وقفی و موقوفات مرتبط با عرصه گردشگری و تاریخی را می‌توان…

محمداسماعیل اعتمادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: بسیاری از اراضی وقفی و موقوفات مرتبط با عرصه گردشگری و تاریخی را می‌توان به سمت سرمایه‌گذار هدایت کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: برگزاری نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات نیشابور در رباط عباسی را به‌عنوان یک جاذبه گردشگری بسیار مناسب و حرکتی رو به‌جلو دانست که می‌تواند زمینه‌ساز تبدیل ظرفیت بالقوه موقوفات به بالفعل باشد.

اعتمادی افزود: در بسیاری از کشورهای پیشرفته گردشگری به‌عنوان یک صنعت شناخته و از منافع اقتصادی آن بهره‌برداری می‌شود.

وی اظهار کرد: کشور ما نیاز به توجه به صنعت گردشگری در عرصه موقوفات و بهره‌وری اقتصادی  از آن دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور افزود: بسیاری از موقوفات در مناطقی هستند که امکان تغییر کاربری به پروژه  گردشگری دارند و به‌راحتی تبدیل می‌شوند و منافع اقتصادی را برای منطقه فراهم می‌کنند.

اعتمادی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در ضرورت توجه به اقتصاد و فرهنگ و نامگذاری امسال، گفت: اخیر حمایت خاصی از طرف دولت به سرمایه‌گذاران و خصوصی‌سازی می‌شود.

وی بیان کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند در راستای سرمایه‌گذاری در حوزه موقوفات مرتبط همکاری خوبی با اداره اوقاف و سایر نهادهای ذی‌ربط داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *