دوشنبه، ۱۵ شهریور ۰ - ۰۹:۵۳
کارت ویزیت

کارت ویزیت در دنیای تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا می تواند معرف تجارت شما باشد. بنابراین یک کارت ویزیت زیبا…

کارت ویزیت در دنیای تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا می تواند معرف تجارت شما باشد. بنابراین یک کارت ویزیت زیبا و چشم نواز که بتواند به خوبی شما را معرفی و مشتری را جذب کند یک معرف بسیار عالی برای تجارت شماست و کمک زیادی به بازاریابی کسب و کار شما می کند.

کارت ویزیت در واقع ابزار معرفی یک شرکت یا یک شخص یا هر نوع کسب و کار است که معمولا شامل آدرس ها و اطلاعات تماس و نام شخص یا شرکت است. یک کارت ویزیت خوب باید بیشترین تاثیر را روی مشتری بگذارد و باعث جذب مشتری شود که با طراحی هوشمندانه این امر ممکن می شود. برای طراحی کارت ویزیت خوب باید تمام جوانب امر را به خوبی سنجید به عنوان مثال باید اطلاعات کافی درباره مشتریان کسب و کاری که برای آن کارت ویزیت تهیه میکنیم داشته باشیم تا بتوانیم نظر مشتری را جلب کنیم.
بهتر است تهیه کارت ویزیت خود را به طراح های ماهر و یا شرکت های چاپ که در این زمینه تخصصی عمل می کنند بسپاریم زیرا یک کارت ویزیت حرفه ای می تواند موجب شناخته شدن برند شما و رونق کسب و کارتان شود و یا برعکس باعث افت کسب و کارتان شود. بنابراین برای این انتخاب باید با تحقیق و دیدن نمونه کار شرکت ها بهترین شرکت را برای چاپ کارت ویزیت خود انتخاب کنیم. برای مثال فروشگاه گرافیک ناب (www.graphicnab.com) یک مرکز ارائه طرح های گرافیکی است که می توانید با کمک آن ها کارتی زیبا و حرفه ای تهیه کنید.

انواع کارت ویزیت

کارت های ویزیت بر اساس جنس، نوع چاپ، برش، طرح و پوشش آن انواع مختلفی دارند. برای مثال کارت هایی از جنس چرم یا کتان یا … با برش ها ی خاص و خلاقانه می توانند به پیشرفت یک کسب و کار کمک کنند. زیبایی و کارایی یک کارت ویزیت نشان دهنده دقت و خلاقیت طراح است.

برای طراحی کارت های ویزیت از نرم افزار های مختلفی مانند فتوشاپ استفاده می کنند. در نرم افزار فتوشاپ می توانیم فایل ها را با فرمت psd ذخیره کنیم که امکان ویرایش فایل را به ما می دهد. به این فایل ها طرح لایه باز می گویند. طراحی لایه باز در کارت های ویزیت بسیار مفید است زیرا سفارش دهنده می تواند فایل سفارش خود را بررسی و تغییرات مورد نظر را قبل از چاپ روی آن اعمال کند. و یا اگر بعد از چاپ کارت قصد ایجاد تغییراتی داشت مانند تغییر شماره تماس یا نشانی ها با استفاده از فایل کارت می تواند تغییرات را ایجاد و کارت را مجددا چاپ نماید.

تکنیک هایی برای طراحی کارت ویزیت حرفه ای

برای طراحی یک کارت حرفه ای باید دقت زیادی داشت زیرا کارت ویزیت سایز کوچکی دارد و اطلاعات محدودی را می توان روی آن درج کرد. بنابراین باید دقت کنیم که اطلاعات کافی و مفید را در طراحی استفاده کنیم. این اطلاعات مفید شامل شماره های تماس و آدرس ها می باشد اما کارتی که تنها شامل این اطلاعات باشد مخاطب را جذب نمی کند. باید از کلمات و یا تصاویری استفاده کنیم که نظر مشتری را جلب کند. میتوانیم با انتخاب یک شعار تبلیغاتی و یا یک تصویر که به زیبایی شغل ما را معرفی کند یک کارت حرفه ای داشته باشیم.
کارت ویزیت باعث می شود که مشتری ما را به خاطر بیاورد، پس باید در هنگام تهیه کارت ویزیت نهایت دقت را داشته باشیم چرا که یک کارت زیبا و جذاب البته با اطلاعات مفید باعث می شود مشتری به خوبی ما را به خاطر بیاورد. برای نوشتن کلمات و جملات روی کارت باید دقت کنیم که نوشته ها خوانا و با فونتی زیبا باشند زیرا اگر جملات خوانا نباشند کارت ویزیت ما کاملا بی مصرف است و مشتری علاقه ای به نگهداشتن اینچنین کارتی ندارد. مورد دیگری که به آن باید اهمیت ویژه ای بدهیم جنس کارت و روکش آن است. اگر می خواهیم کارت ویزیت ماندگاری داشته باشیم باید از بهترین مواد برای تهیه کارت استفاده کنیم. همچنین می توانیم متناسب با کسب و کارمان جنس کارت را انتخاب کنیم. برای مثال یک کارگاه تهیه اجناس چرم می تواند کارتی از جنس چرم تهیه کند و با این کار مشتری به راحتی آن را به یاد می آورد.

برای داشتن یک کارت ویزیت حرفه ای می توانیم از برش ها یا اشکال و یا تصاویری که نشان دهنده کسب کار ما و معرف ما باشد استفاده کنیم. برای مثال یک کارگاه شیرینی پزی می تواند کارت خود را به شکل یک شیرینی سفارش دهد و یا یک موسسه حمایت از حیوانات با استفاده از طرح های خلاقانه حیوانات کارت های جذاب و ماندگاری داشته باشد.بعضی شرکت ها در سراسر دنیا از کارت ویزیت های خاصی مانند کارت ویزیت های خوراکی از جنس بیسکویت یا شکلات استفاده میکنند. شاید ابتدا کار بیهوده ای به نظر بیاید و فکر کنید که این کارت خیلی زود از بین می رود اما این کارت ها به راحتی به خاطر سپرده می شوند مشتری خیلی خوب آن ها را به یاد می آورد.
برخی شرکت ها نیز برای شیک و لوکس نشان دادن کارت خود از کارت هایی استفاده می کنند که نوشته های طلا کوب و یا نقره کوب داشته باشند. این کارت ها زیبایی و ظرافت خاصی دارند و همچنین قیمت بالاتری نسبت به سایر کارت ها دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.