جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۳۴

به گزارش ایرنا، سید عبدالحسین ساسان شامگاه پنجشنبه در افتتاحیه بنیاد امید ایرانیان شعبه اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان، با بیان اینکه 37…

به گزارش ایرنا، سید عبدالحسین ساسان شامگاه پنجشنبه در افتتاحیه بنیاد امید ایرانیان شعبه اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان، با بیان اینکه 37 میلیون ایرانی در آینده نزدیک در معرض کم آبی مفرط قرار خواهند گرفت، افزود: 12 استان کشور به شدت کویری است و همواره با مشکل بی آبی مواجه هستند.

استاد سابق دانشگاه اصفهان گفت: شهرهای بزرگی در جهان به واسطه بی آب به خرابه تبدیل شدند و این مسئله نگرانی ها را بیشتر می کند.

وی اظهار کرد: اصفهان در میان استانهای کشور استانی منحصر به فرد است زیرا شهر هنرهای ایران است که در هیچ جای دیگر ایران چنین نیست.

ساسان گفت: هرچند معتقدم به خاطر مصالح زیست محیطی هرگز نباید آبها به مکانهای دیگر منتقل شود و هر شهری باید مطابق میزان آب آن رشد پیدا کند ولی امروز اصفهان میزبان صدها هزار نفر از استانهای چهارمحال و بختیاری و خوزستان است.

وی اظهار کرد: ما معتقدیم به جای اینکه به اصفهان توجه شود باید به این میهمانان اصفهان توجه شود.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: البته جلوگیری از هدر رفت آب و مدرن کردن کشاورزی از دیگر راهکارهایی است که باید دنبال شود.

وی خاطر نشان کرد: بنیاد امید ایرانیان در این زمینه پیشگام شود و برای عبور سالم از کنار این مسئله و رفع مشکل بحران آب استان زمینه مساعد را فراهم سازد.

ساسان با بیان اینکه دولت ها در ایران و جهان همواره کار زده هستند، گفت: این دولت ها نیاز به اتاق های فکر مردمی دارند.

وی افزود: این خلاء با راه اندازی سازمانهای مردم نهاد جبران می شود و موسساتی همچون بنیاد باران و بنیاد امید ایرانیان می تواند این خلاءها را جبران کند.

بنیاد امید ایرانیان شعبه اصفهان شامگاه پنجشنبه با حضور محمد رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افتتاح شد.

/7134/پ/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.