شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۵۷

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل تامین اجتماعی خوزستان ، ˈعلی ترکاشوندˈ مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان در این آیین با تبریک…

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل تامین اجتماعی خوزستان ، ˈعلی ترکاشوندˈ مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان در این آیین با تبریک فرارسیدن روز جهانی کار و کارگر گفت: حضور کارفرمایان در عرصه تولید و توسعه در گرو تلاش کارگران ساعی، فهیم و کاردان ایرانی است که به همت آنان چرخ تولید و شکوفایی اقتصادی ایران معنا پیدا می کند.

وی تامین اجتماعی را مناسب ترین بستر حرکت برای دستیابی به هدف هایی چون فقرستیزی، مبارزه با نابرابری ها و فشارهای اقتصادی و اجتماعی خواند و افزود: تامین اجتماعی ضامن امنیت تولید و آرامش کارفرمایان و نیروهای مولد جامعه است و تحقق توسعه خدمات اجتماعی بیش از پیش در گرو مشارکت فعال بیمه شدگان، کارفرمایان، دولت و نیروی انسانی خدمت گزار در سازمان است.

قایم مقام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در این مراسم به تشریح موضوع کارآفرینی پرداخت و گفت: در جامعه ما، مفهوم کارآفرینی برای عموم به خوبی تعریف نشده است در حالی که کارآفرین علاوه بر کار خود اشتغالی، خلاقیت را چاشنی کار خود می کند و نسبت به جامعه احساس مسوولیت دارد.

ˈرضا میرانیˈ بزرگ ترین مشکل بیشتر کارفرمایان را در کشور ریسک بالای سرمایه گذاری دانست و با تاکید بر ضرورت ایجاد و حفظ سلامت جامعه کارگری تصریح کرد: باید در جامعه به جایی برسیم که کارفرما در راه سرمایه گذاری احساس امنیت کند که این مهم در ایجاد امنیت شغلی کارگران هم موثر خواهد بود.

وی همچنین لزوم پرکردن خلاهای موجود در استان در 8 سال دوران دفاع مقدس را یادآور شد و افزود: در جنگ تحمیلی، استان زیرساخت های خود را از دست داد در حالی که در دیگر استان ها موتور ساخت و ساز و کار و فعالیت همیشه روشن بود.

میرانی در پایان از زحمات مجموعه سازمان تامین اجتماعی در راستای تحقق خواسته های کارگری و کارفرمایی قدردانی کرد.

اهدای سپاس نامه، تندیس و جایزه از برنامه های جنبی بخش پایانی این آیین بود.ک/2 /641646

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.