جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۹

امام جمعه مشهد گفت در کارنامه دولت یازدهم قدرت در استخدام خدمت است و موید این امر طرح تحول نظام سلامت است. به…

امام جمعه مشهد گفت در کارنامه دولت یازدهم قدرت در استخدام خدمت است و موید این امر طرح تحول نظام سلامت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان، آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» در خطبه‌های عبادی‌ سیاسی نماز جمعه در جمع زائران و مجاوران حضرت رضا(ع)، اظهار کرد: عملکرد دولت یازدهم به‌ویژه طرح تحول نظام سلامت که توسط یک وزیر متدین، مخلص و انقلابی مشهد انجام شد نشان‌دهنده‌ی آن است که قدرت در استخدام خدمت است، چون این‌گونه طرح‌ها بیانگر محرومیت‌زدایی از قشر آسیب‌دیده جامعه است.

امام جمعه‌ی مشهد، جمعه این هفته را بستر سه جریان دانست که جریان نخست دهه‌ی مبارک کرامت، جریان دوم مناسک حج و جریان سوم هفته دولت دانست و خاطرنشان کرد: علت نامگذاری این هفته به نام هفته دولت آنست که در سیمای کارنامه‌ی مدیریتی دو شهید بزرگوار رجایی و باهنر اصولی دیده می‌شود که معمولاً این اصول برای تشخیص اهمیت و صلابت مسئولان و مدیران اجرایی این کشور است.

عضو مجلس خبرگان، سلامت اعتقادی و اخلاقی را بارزترین اصول مدیریت شهید رجایی برشمرد و افزود: زمانی که شهید رجایی نخست‌وزیر شد آنچیزی که چشم مردم را پر کرد خضوع این بزرگوار در برابر ولایت امام راحل بود.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در خصوص شهید رجایی مبنی بر اینکه شهید رجایی از زمانی که دستفروش بود تا زمانی که نخست‌وزیر شد هیچ فرقی نکرده‌ است، خاطرنشان کرد: متأسفانه در تاریخ این نظام یک سلسله از مسئولان ولایت‌مدار همین که در بستر قدرت قرار می‌گیرند همه چیز یادشان می‌رود.

علم‌الهدی با تأکید بر اینکه شهید رجایی در هنگام قدرت از کوچک‌ترین موردی برای نفع خویش استفاده نکرد، یادآور شد: رنگ زندگی این شهید بزرگوار با طبقه‌ی زیر متوسط جامعه طبق فرمایشات آیت‌الله مهدوی کنی هیچ مغایرتی نداشته است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه در هفته‌ی دولت، دولت‌مردان از عملکرد خودشان گزارشی را به مردم ارائه می‌کنند خطاب به نهاوندیان رئیس دفتر ریاست جمهوری گفت: انتظار داریم بیش از پیش متکفل محرومان باشید و در صدد برطرف کردن مسائل و مشکلات این قشر باشید.

عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: تلاش دولت در عرصه‌ی اقتصاد از جمله کنترل نرخ تورم چشمگیر بوده است اما دولت باید وضعیت معیشت محرومان را بیش از پیش مد نظر قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به‌عنوان سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری کردند و رئیس‌جمهور هم دولت خویش را دولت فرهنگ معرفی کرده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی پیاده‌نظام پرده‌دری‌های فرهنگی دشمن شده‌اند.

علم‌الهدی با انتقاد از برخی اظهارکرد: چرا باید برخی آوازخواندن زنان را گوش کند و رقص مختلط دختر و پسر را به نام حرکات موزون به نظاره بنشیند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مردم ایران دغدغه‌ی فرهنگی دارند، با تاکید بر اینکه ما با تکنولوژی و ارتباطات مخالف نیستیم، تصریح کرد: این دولت، از فقها و خبرگان محسوب می‌شوند و متولی تکنولوژی و ارتباطات هستند اما باید به زیرساخت‌ها و پیوست‌های فرهنگی توجه کنند.

وی با تأکید بر اینکه نهاد نماز جمعه تریبون دولت‌ستیز نیست بلکه دولت‌یاور است، خاطرنشان کرد: منتهی درک دغدغه‌های مردم و به گوش مسئولان رساندن این دغدغه‌ها در راستای کمک به دولت و تأمین خواسته‌های مردم است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.