پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۶

کاروانی که حامل پیام نوع دوستی، صلح طلبی، همدلی و برادری و نفی خشونت و جنگ بود این هفته در قالب 13 تریلر…

کاروانی که حامل پیام نوع دوستی، صلح طلبی، همدلی و برادری و نفی خشونت و جنگ بود این هفته در قالب 13 تریلر کمک‌های مادی و کالایی مردم استان کردستان، برای کمک به آوارگان کرد عراقی عازم این کشور شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، نوع‌دوستی و اندیشیدن به مفاهیم والای انسانی مرزی نمی‌شناسد، وسعت این مفهوم به گستردگی مفهوم انسان و انسانیت است و این چنین می‌شود که در یکی از روزهای تابستانی کردستان، کاروانی از جنس محبت با کوله‌باری از عشق شکل می‌گیرد تا هدفی والا را تحقق بخشند و آن هدف یک خنده شیرین کودکانه و یا تبسمی آغشته به امید مادرانه از ته دل است.

کاروانی که شاید مرهمی هرچند کوچک اما مزین به امیدی باشد برای درمان درد مردم مظلومی که فدای خودخواهی و جهالت شده‌اند، به گونه‌ای که مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان این کاروان را حاصل تلاش‌های شبانه روزی مردم کردستان در راستای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی می‌داند که مُهر تأییدی است بر این‌که اسلام دین مهربانی و ایثار است و نمی‌پذیرد این تاراج‌های ناعادلانه که بی گدار به جان مردمی بی‌دفاع می‌افتد، در قالب انسانیت و اسلام نمود یابد.

با تأسی از این سخن ارزشمند پیامبراعظم (صلی‌الله علیه و آله) “مَثَل مؤمنان در دوستی و ابراز رحمت و عاطفه به یکدیگر، مثل پیکر است که هر گاه عضوی از آن دردمند شود، دیگر اعضای پیکر، با بی‌خوابی و تب، با آن عضو هم دردی می‌کنند”

به گزارش ایسنا، دکتر حسن خدابنده‌لو مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان، گفت: میزان این کمک‌ها شاید آن‌قدر نباشد که تمام نیازهای همه آوارگان را برآورده کند، اما مطمئناً مردم مظلوم عراقی دست حمایت همنوعان خود در ایران را لمس می‌کنند و دلگرم می‌شوند.

وی افزود: همان‌گونه که کردستانی‌ها بارها به شکل راهپیمایی انزجار خود را از تفکرات و گروه‌های افراطی نشان داده بودند، این بار در قالب حمایت از مردمی که مورد ظلم گروه‌های تکفیری و سلفی قرار گرفته‌اند، علاوه بر حمایت از همنوعان خود، نشان دادند که مخالف رفتارهای خشونت طلبانه‌ای هستند که با نام دین توسط تکفیری‌ها صورت می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان تصریح کرد: 26 میلیارد و 490 میلیون ریال به صورت نقدی و غیرنقدی به آوارگان کرد عراقی کمک شد که از این میزان دو میلیارد و 790 میلیون ریال آن به صورت نقدی و 23 میلیارد و 700 میلیون ریال دیگر به صورت غیرنقدی بوده است.

وی با قدردانی از آحاد مردم کردستان در این امر خداپسندانه، خاطرنشان کرد: بعد از هماهنگی‌ها و تمهیداتی که اندیشیده شد کمک‌های مردم در قالب 13 تریلر عازم کردستان عراق شد.

سلیمان عبدی نماینده سازمان‌های مردم نهاد شهرستان سقز نیز با محکوم کردن حرکت غیرانسانی گروه تروریستی داعش، گفت: قرآن و اسلام دین برادری، صلح و انسان دوستی است، لذا حرکات بشردوستانه که بر مبنای این باورها و اعتقادات انسان‌دوستانه شکل گرفته، الهام گرفته از تعالیم والای این دین است.

وی با اعلام این‌که سازمان‌های مردم نهاد با توجه به اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر که همان کمک به همنوعان می‌باشد بدون در نظر گرفتن، دین، مذهب، زبان و نژاد، در کنار این سازمان قرار گرفته و اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اعم از نقدی و غیرنقدی نموده است، خاطرنشان کرد: ماحصل تلاش‌های شبانه روزی مجموعه هلال احمر، استانداری و سازمان‌های مردم نهاد، تقویت تفکر نوع دوستی و بشر دوستی و تحکیم روابط انسان دوستانه با مردم مظلوم عراق و سایر انسان‌ها در سراسر جهان است.

گزارش از جمیله معظمی

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *