کاروان 200 متری گل در حاشیه اجلاس آی.سی.سی.ان/ قهر مهمانان ویژه‌ به دلیل بی‌برنامگی

به گزارش خبرنگار مهر، دومین روز از جشنواره میراث فرهنگی ناملموس به میزبانی شهر اصفهان، با حاشیه‌هایی همراه بود.

از نکات قابل توجه در برگزاری این اجلاس کاروان 200 متری گل با نماد اجلاس بین المللی میراث فرهنگی ناملموس بود که توجه بسیاری از شرکت کنندگان و اهالی شهر را به موضوع این جشنواره جلب کرد.

همچنین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و نمایشگاه طبخ غذاهای سنتی در باغ غدیر اصفهان نیز از دیگر برنامه های بعد از ظهر روز گذشته و امروز این اجلاس بود که در نوع خود جالب توجه بود گرچه در جشنواره پخت غذای سنتی و نشان دادن آداب و رسوم ایران اصل موضوع فراموش شد و حاشیه بر اصل غلبه کرد.

اما در حالی روز گذشته در حاشیه اجلاس میراث ناملموس فرهنگی قرار بود نشست فرهنگ وقف و زیارت امامزادگان با سخنرانی ویژه حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی راس ساعت 16 و 30 دقیقه در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شود، که این نشست با ناهماهنگی و تاخیر همراه بود.

حجت‌الاسلام قرائتی که برای سخنرانی به این نشست دعوت شده بود به دلیل آنچه عدم برنامه‌ریزی مسئولان نشست در برگزاری جلسه و تاخیر خوانده شد، پیش از آغاز، مراسم را ترک کرد.

همچنین روز گذشته نیز در نشست تخصصی طب اسلامی ایرانی بسیاری از حاضران به دلیل آغاز دیرهنگام نشست، جلسه را ترک کردند.

گفتنی است در جشنواره باغ غدیر هیچ بازدیدکننده خارجی برای این مراسم که به منظور نشان دادن آداب و رسوم اقوام ایرانی به گردشگران و میهمانان خارجی برگزار شده بود، حضور نداشت.

علاوه بر آن یکی از عوامل اجرایی گروه موسیقی سنتی عرفان که از تهران به این جشنواره دعوت شده بودند، در تماس با خبرگزاری مهر از لغو ناگهانی کنسرت خود دقایقی پیش از از اجرا انتقاد کرد و مدعی شد این لغو در حالی اتفاق افتاد که مسئولان از حدود هفت ماه پیش با ما برای آمدن به اصفهان و اجرای کنسرت هماهنگی کرده بودند و به رغم قول اجرای کنسرت در آخر شب، این وعده نیز اجرایی نشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*