یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۵

به گزارش خبرنگارمهر، محمد باورساد شامگاه شنبه شب در آئین تجلیل از بازنشستگان شرکت نفت و گاز گچساران افزود: طی سال های اخیر…

به گزارش خبرنگارمهر، محمد باورساد شامگاه شنبه شب در آئین تجلیل از بازنشستگان شرکت نفت و گاز گچساران افزود: طی سال های اخیر افراد با تجربه ای در صنعت نفت به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند که تربیت این نسل تا سالیان طولانی امکان پذیر نخواهد بود.

باورساد اظهارداشت: تجربیات و دانش فنی پیشکسوتان نفت و گاز گچساران بواسطه حضور در رخدادهای منجر به پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار و تاریخی بوده است.

وی با بیان اینکه این نسل از پیشکسوتان صنعت نفت  بسیاری از سختی ها را از نزدیک احساس کرده اند، تصریح کرد: کارکنان صنعت نفت با بستن شیرهای نفت شریان اقتصادی کشور را در زمان طاغوت در دست گرفتند.

مدیرعامل نفت و گاز گچساران بیان کرد: کارکنان صنعت در دوران دفاع مقدس در صیانت از منابع عظیم نفت و گاز منطقه بسیار خوش درخشیدند.

باورساد افزود: بازسازی بسیاری از کارخانه ها و پالایشگاه ها بعد از جنگ تحمیلی توسط پرسنل صنعت نفت و گاز کشور صورت گرفت.

وی نقش خانواده های کارکنان صنعت نفت را در رشد وشکوفایی اقتصاد کشور کم نظیر عنوان کرد و افزود: خانواده ها با حمایت همه جانبه از این کارکنان و تحمل سختی های کار این صنعت توانستند شرایط رابرای حضور موفق این پیشکسوتان فراهم کنند.

این مقام مسئول در ادامه اظهارداشت: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ایران کوچکترین ابزار صنعت از خارج وارد می شد که پس از پیروزی انقلاب به لطف تحریم های دشمن کشور در بسیاری از صنایع به خودکفایی کامل دست پیدا کرد.

باورساد تاکید کرد: با وجود ضربات سنگینی که دشمن در تحریم ها به کشور وارد کرد اما صنعتگران و تلاشگران صنعت نفت نشان دادند هرچقدر دشمن بیشتر تحریم کند مردم ما پیشرفت بهتری خواهند داشت.

وی وجود استعدادها و پتانسیل های داخل کشور رابرای مقابله با تحریم ها و شکست نقشه های دشمنان یک ظرفیت بالا دانست و بیان داشت: امروز کشور ایران به تجربیات پیشکسوتان در تربیت نسل جدید صنعت نفت نیاز فراوان دارد.

باورساد در پایان 60 سالگی را سنی کمی برای بازنشستگی این نسل از صنعت عنوان کرد و افزود: انگیزه و نشاط در پیشکسوتان صنعت نفت برای رشد اقتصادی کشور بسیار چشمگیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.