یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اعزام کاروان زیارتی مشهد مقدس ویژه مسئولین هیئات مذهبی، مداحان و پیرغلامان اباعبدلله الحسین(ع) از استان لرستان…

به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اعزام کاروان زیارتی مشهد مقدس ویژه مسئولین هیئات مذهبی، مداحان و پیرغلامان اباعبدلله الحسین(ع) از استان لرستان کارگاه آموزشی به منظور ارتقای سطح آگاهی این افراد و سیاست گذاری در این حوزه برای محرم سالجاری عصر امروز یکشنبه در مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام سعید مهدوی امین مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: در این کارگاه آموزشی نکاتی که باید در زمینه عزاداری های ایام محرم مورد توجه قرار گیرد مطرح شد.

وی با اشاره به آسیب شناسی در زمینه برگزاری عزاداری های این ایام افزود: باید به گونه ای تدبیر و برنامه ریزی شود که مراسم عزاداری ماه محرم در شان این ایام برگزار شود.

حجت الاسلام مهدوی امین با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام هیئات مذهبی در برگزاری مراسم عزاداری تصریح کرد: عزاداری ایام محرم باید به سبک و شیوه سنتی و به دور از آسیب ها برگزار شود.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده از روحانیون و مبلغان در جریان برگزاری مراسم عزاداری گفت: در سخنرانی های صورت گرفته در این مراسم ها باید به مسائل روز کشور، منطقه و جهان پرداخته شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با تاکید بر اینکه باید به مسائلی که مورد نیاز امروز جامعه است بیشتر پرداخته شود افزود: باید با معرفی “شمر” و “یزید”های زمانه به بحث دشمن شناسی بیش از پیش پرداخته شود.

حجت الاسلام مهدوی امین با تاکید بر اهمیت محتوای مراسم های عزاداری ایام محرم ابراز امیدواری کرد که امسال نیز به مانند هر ساله عزاداری های مردم لرستان در کشور به عنوان نمونه و الگو معرفی شود.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اعزام 260 نفر از مسئولین هیئات مذهبی، مداحان و پیرغلامان اباعبدلله الحسین(ع) از لرستان به مشهد مقدس ادامه داد: در کاروان نخست 160 نفر به این سفر اعزام شد که مطابق برنامه ریزی صورت گرفته در کاروان دوم 100 نفر به این سفر زیارتی اعزام می شوند.

حجت الاسلام مهدوی امین با بیان اینکه عزاداری هیئات مذهبی استان فردا در یکی از صحن های حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار می شود افزود: همچنین پیگیر هستیم که مسئولین هیئات مذهبی، مداحان و پیرغلامان اباعبدلله الحسین(ع) در صورت امکان با یکی از علمای برجسته مشهد دیداری داشته باشند.

وی همچنین از برگزاری گردهمایی روحانیون اعزامی به مناطق مختلف استان در محل دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان خبر داد و بیان داشت: این گردهمایی یک روز قبل از آغاز ایام محرم برگزار می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان همچنن از برگزاری گردهمایی هیئات مذهبی خرم آباد در روز نخست ماه محرم خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.