پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۷

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این کارگاه با حضور 200 نفر از کارشناسان بهداشت و درمان از 56 دانشگاه علوم پزشکی کشور در…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این کارگاه با حضور 200 نفر از کارشناسان بهداشت و درمان از 56 دانشگاه علوم پزشکی کشور در سبزوار برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این کارگاه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این کارگاه با هدف توسعه مراقبت های بهداشتی و اولیه در بحث کنترل مرزها و افزایش سطح آگاهی پرسنل بهداشتی ، بیمارستانی و جلوگیری از طغیان بیماری آنفلوانزا و بیماری های نوپدید و باز پدید در سطح کشور و منطقه برگزار شد.

دکتر علیرضا مسلم افزود : متاسفانه با وجود پیشرفت های پزشکی در زمینه پیشگیری و درمان بیماری های واگیر، هنوز هم موضوع این بیماری ها به عنوان یک مشکل بهداشتی مهم محسوب می شود.

وی از تشکیل تیم واکنش سریع ،متشکل از نیروهای مبارزه با بیماری بهداشت محیط درسبزوار خبرداد و گفت: بیماری های واگیر از قدیمی ترین دشمنان نظام سلامت به شمار می آیند.

وی افزود: این بیماری ها طی سال های اخیر همواره خسارت های جبران ناپذیری را به نظام سلامت وارد کرده است.

وی به شرایط ویژه جغرافیایی شهرستان سبزوار اشاره کرد و گفت: سبزوار سالانه با حجم بسیار زیادی از مسافران رویرو است که در راستای کنترل بیماری های واگیر ،دانشگاه تدابیر ویژه ای اندیشیده است .

وی در این مورد افزود: استقرار تیم واکنش سریع مقابله با بیماری های واگیر،استقرار پایگاه مراقبت مرزی در فرودگاه سبزوار،احداث اتاق ایزوله تنفسی با پذیرش یک بیمار در بیمارستان واسعی شهرستان در دستور کار قرار داده است.

کارگاه کشوری مراقبت از آنفلوآنزای و کنترل و چیشگیری عفونت های تنفسی حاد واگیر،نوپدید و بازپدید از روز 26 خردادماه به مدت سه روز در سبزوار برگزار شد.

7495/7499/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.