دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۹

به گزارش ایرنا، ˈحسینعلی ابراهیمی کارنامیˈ عصر امروز یکشنبه در نشست اتاق فکر محیط زیست استان فارس گفت که این کارگروه به دستور…

به گزارش ایرنا، ˈحسینعلی ابراهیمی کارنامیˈ عصر امروز یکشنبه در نشست اتاق فکر محیط زیست استان فارس گفت که این کارگروه به دستور ˈاسحاق جهانگیریˈ معاون اول رییس جمهوری شکل می گیرد.

وی افزود: به دلیل وضعیت بحرانی تالابهای استان فارس و پیگیری ها و مکاتبات مکرر استاندار آن با هیات دولت در این زمینه، معاون اول رییس جمهوری دستور بررسی و حل مشکلات این تالابها را به کارگروهی ویژه داده است.

ابراهیمی کارنامی، تشکیل این کارگروه را اقدامی مثبت برای رهانیدن تالابهای بحران زده و در معرض بحران استان فارس از خطر نابودی دانست.

براساس این گزارش، در حال حاضر در استان فارس تعداد شش تالاب و دریاچه پریشان ، بختگان ، طشک ،کافتر ، مهارلو و ارژن وجود دارد که اکثر این تالابها و دریاچه ها چند سالی است که کاملا خشک شده و برخی هم در آستانه نابودی قرار گرفته است.

کارشناسان، استمرار خشکسالی، سدسازی و برداشت بی رویه از چاههای حفرشده مجاز و غیرمجاز اطراف این تالابها و دریاچه ها را از عوامل اصلی نابودی این زیست بومها می دانند. ک/2

667 / 1551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.