پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۷

به گزارش ایرنا، سید ˈمحمد میرمحمدیˈ چهارشنبه شب در همایش قدردانی از کشاورزان برتر استان یزد افزود: سیاست دولت تدبیر و امید افزایش…

به گزارش ایرنا، سید ˈمحمد میرمحمدیˈ چهارشنبه شب در همایش قدردانی از کشاورزان برتر استان یزد افزود: سیاست دولت تدبیر و امید افزایش مشارکتهای مردمی و گسترش سازمانهای مردم نهاد و نهادینه کردن جنبه های مشارکت مردم در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در همین راستا است.

وی پیشنهاد کرد: نمایندگانی از میان کشاورزان در جلسات تصمیم گیری سازمان جهاد کشاورزی شرکت کنند تا با استفاده از نظرهای آنان تصمیم های جامع تری گرفته خواهد شود.

وی اظهار کرد: باید تجربه های کشاورزانی که محصولات باکیفیت تولید کرده اند به سایرین منتقل شود تا بقیه نیز از این تجربه ها برای تولید محصولات باکیفیت استفاده کنند.

این مسوول موفقیت در عرصه کشاورزی را ضامن استقلال کشور خواند و خاطرنشان کرد: از مهمترین عوامل استقلال کشور امنیت غذایی است که کشاورزان پرچمداران آن هستند.

استاندار یزد، تولید ثروت از طریق افزایش تولید در عرصه های گوناگون را مصداق اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: بنابراین اقتصاد مقاومتی به معنی خلق ثروت و زدودن فقر از چهزه جامعه است و این مهم باید در همه فعالیتهای تولیدی، کشاورزی و صنعتی باید مد نظر قرار گیرد.

وی، دستیابی به فرهنگ پویا در کشاورزی را استفاده از شیوه های نوین تولید محصولات کشاورزی و افزایش بهره وری برشمرد و افزود: فرهنگ پویا همواره در حال تغییر، تحول و پیشرفت است.

به گفته میرمحمدی، بهره وری بیشتر از امکانات موجود و خلق ظرفیت های جدید مفهوم مدیریت جهادی است و خلق ظرفیت در این عرصه یعنی از یک عنصر و عامل چندین برابر محصول تولید کنیم و بازدهی آنرا افزایش دهیم.

نماینده عالی دولت در استان یزد، با اشاره به سطح زیر کشت محصولات در استان و اشتغالزایی ایجاد شده در این بخش خاطرنشان کرد: کسب مقام نخست تولید محصولات گلخانه ای در کشور و پرورش طیور نشانگر تجربه، دقت نظر و کاربرد فنون و علوم دقیق و به روز از سوی کشاورزان این استان است.

وی به موضوع خشکسالی و کمبود آب و بیلان منفی سفره های آب زیر زمینی استان یزد اشاره کرد و گفت: این دو مشکل با فعالیتهای کشاورزان در ارتباط است.

میرمحمدی اضافه کرد: وجود یکهزار و 160 هکتار گلخانه و کسب رتبه اول کشوری در این بخش نشان می هد که کشاورزان یزدی به ارزش آب پی برده اند و از این مایع حیاتی بدرستی و علمی استفاده می کنند.

این مسوول در پایان اظهار امیدواری کرد؛ مشکلات مطروحه کشاورزان در این همایش جمع بندی و از طریق استانداری و وزارت جهاد کشاورزی پیگیری شود.

همایش کشاورزان استان یزد با عنوان ˈفرهنگ و مدیریت جهادی و تجلیل از برترین کشاورزان نمونه استانˈ چهارشنبه شب در سازمان جهاد کشاورزی یزد برگزار شد.

616

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.