شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۰

تيم ملي فوتبال اسپانيا قهرمان جام جهاني 2010 آفريقا جنوبي در نخستين بازي خود در جام جهاني 2014 برزيل شروع کابوس واري داشت…

تيم ملي فوتبال اسپانيا قهرمان جام جهاني 2010 آفريقا جنوبي در نخستين بازي خود در جام جهاني 2014 برزيل شروع کابوس واري داشت و با نتيجه 5 بر يک برابر هلند تن به شکست داد.

شايد خوش بين ترين طرفدار هلند هم انتظار چنين پيروزي پرگلي برابر اسپانيا را نداشت. آرسن ونگر سرمربي توپچي هاي لندن هم انتظار نداشت که اسپانيا با اين نتيجه برابر هلند تن به شکست دهد. او پس از بازي گفت: اسپانيا از روزهاي اوج خود به دور بود و در جريان بازي بارها و بارها اذيت شد به ويژه در خط دفاعي که راموس بسيار ضعيف ظاهر شد و از روزهاي خوب خود به دور بود.

به نقل از ايسنا، او درباره عملکرد کاسياس گفت: کاسياس هم مثل ديگر بازيکنان اسپانيا بد بود. او تاوان نيمکت نشيني در رئال را داد. انتظار نداشتيم که دروازبان بزرگي چون کاسياس چنين گل هايي را دريافت کند. سخت است که يک دروازبان پا به سن گذاشته بتواند در هر بازي خوب ظاهر شود و آمادگي بدني خود را حفظ کند. در کل بايد بگويم که نيمکت نشيني کاسياس در رئال دليل اصلي نمايش ضعيف او در ديدار برابر هلند بود. با اين حال او در بعضي از صحنه ها با شجاعت عمل کرد. اسپانيا بازي را واگذار کرد چرا که هلند بسيار خوب ظاهر شد. بايد به احترام فان خال کلاهمان را از سر برداريم. او در ديدار امشب عملکرد بسيار خوبي داشت و تيمش را هم از نظر بدني و هم از نظر روحي آماده به ميدان فرستاد.

شانس تيم ملي فوتبال اسپانيا با اين شکست سنگين برابر هلند براي صعود به دور بعد کمرنگ شد. ونگر درباره اين سوال که اسپانيا مي تواند به خود آيد و به مراحل بعد صعود کند اين گونه پاسخ داد: بر اين باورم که تساوي اسپانيا در ديدار برابر شيلي کار را بر آنها بسيار سخت مي کند. اسپانيا اگر مي خواهد صعود کند بايد در ديدار بعدي خود به پيروزي برسد. اسپانيا مي تواند به خود آيد. الان ديگر همه چيز به روحيه آنها بر مي گردد. اما سوالي که الان مي توان مطرح کرد اين است که آيا ماتادورها تشنه قهرماني در برزيل هستند؟ از نظر من اسپانيايي ها خاطره بسيار خوبي از اين گروه دارند و دل بوسکه اين توانايي را دارد که بعد از اين شکست سنگين برابر هلند تيمش را بيدار کند. او مربي بسيار خوب و قابل احترامي است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.