چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۳۶

جعفر کاشاني که روز گذشته براي حضور در جشن تجليل از وزنه‌برداران پيشکسوت در جمع آنها حاضر شده بود، در گفت و گو…

جعفر کاشاني که روز گذشته براي حضور در جشن تجليل از وزنه‌برداران پيشکسوت در جمع آنها حاضر شده بود، در گفت و گو با فارس، گفت: ورزش، رشته خاصي را نمي‌شناسد. ورزش، جايگاهي است که مي‌تواند فرهنگساز و تأثيرگذار روي جامعه باشد، ضمن اينکه قهرمانان وزنه‌برداري هويت ملي مملکت محسوب مي‌شوند و براي من افتخاري است که در جمع بزرگاني که تاريخ اينن مملکت را ساختند، باشم.

وي در خصوص اينکه آيا کميته فني پرسپوليس تشکيل جلسه داد يا خير، گفت: انشاالله همه چيز درست خواهد شد! رحيمي مديري مدبر و با سياست است و اميدوارم اين آقايان بتوانند از يک تيم، يک باشگاه بسازند. اميدوارم شرايط طوري باشد که رحيمي و ساير دوستان پرسپوليسي بسازند که مورد نياز جامعه است.

کاشاني در پاسخ به اين سؤال که از لحاظ نتيجه، آيا پرسپوليس در فصل آينده مي‌تواند توقع هواداران را برآورده کند يا خير تصريح کرد: نتيجه زماني گرفته مي‌شود که ما داراي يک باشگاهي باشيم که از هر نظر مورد نياز جامعه است به خصوص با توجه به اينکه در کشور دچار فقر فرهنگي هستيم، باشگاه پرسپوليس مي‌تواند فرهنگسازي کند.

پيشکسوت فوتبال ايران در مورد شرايط تيم ملي ايران در آستانه رقابت‌هاي جام جهاني گفت: آرزوي من اين است که تيم ملي در جام جهاني موفق باشد هرچند که کار بسيار دشوار است. البته همين اندازه که تيم ملي به جام جهاني صعود کرد برايمان افتخار است.

وي در خصوص اينکه آيا نبايد از تيم ملي در جام جهاني توقع کسب نتيجه داشت، افزود: ما امکانات و پتانسيل درخشش در ميادين بين‌المللي را داريم اما بايد کار بيشتري در اين زمينه انجام شود.

کاشاني در پاسخ به اين سؤال که آيا موافق تمديد قرارداد کي‌روش به عنوان سرمربي تيم ملي ايران است يا خير، تأکيد کرد: ما نخبگان بالاتر از کي‌روش را در کشورمان داريم. ما بايد بضاعت خودمان را سنجيده و از آنها حداحثر بهره‌برداري را کنيم نه اينکه به فرهنگ يک خارجي متکي باشيم چون فرد خارجي با فرهنگ خودش فکر مي‌کند. متأسفانه کمتر به اين موضوعات توجه مي‌شود و ما طبق روال گذشته، نخبگان خود را همچنان از دست مي‌دهيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.