دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۳

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود از کاشت نهال در 200 هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان خبر داد. به گزارش…

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود از کاشت نهال در 200 هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان، حسین شوکتی‌نیا با بیان اینکه به منظور بیابان‌زدایی و جلوگیری از گسترش بیابان‌ها، هر ساله بخشی از عرصه‌های بیابانی شهرستان شاهرود نهال‌کاری می‌شوند، اظهار کرد: پروژه نهال‌کاری منطقه غزازان شاهرود به صورت پیمانی و در 200 هکتار با بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار ملی اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: برای انجام نهال‌کاری در این عرصه‌ها بیشتر از گونه تاغ و آتریپلکس که سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه هستند، استفاده شده است.

شوکتی‌نیا گفت: اجرای این پروژه در مناطق بیابانی علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک و تهدید اراضی کشاورزی، تثبیت شن‌های روان و مقابله با پدیده بیابانزایی، جلوگیری از فرسایش آبی و بادی و تقویت سفره‌های آبی منطقه و ایجاد مناظر زیبا را در پی دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان یادآوری کرد: شهرستان شاهرود دو میلیون و 449 هزار هکتار عرصه بیابانی دارد که نیمی از وسعت این شهرستان را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *