دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۳

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود از کاشت نهال در 200 هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان خبر داد. به گزارش…

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود از کاشت نهال در 200 هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان، حسین شوکتی‌نیا با بیان اینکه به منظور بیابان‌زدایی و جلوگیری از گسترش بیابان‌ها، هر ساله بخشی از عرصه‌های بیابانی شهرستان شاهرود نهال‌کاری می‌شوند، اظهار کرد: پروژه نهال‌کاری منطقه غزازان شاهرود به صورت پیمانی و در 200 هکتار با بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار ملی اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: برای انجام نهال‌کاری در این عرصه‌ها بیشتر از گونه تاغ و آتریپلکس که سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه هستند، استفاده شده است.

شوکتی‌نیا گفت: اجرای این پروژه در مناطق بیابانی علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاک و تهدید اراضی کشاورزی، تثبیت شن‌های روان و مقابله با پدیده بیابانزایی، جلوگیری از فرسایش آبی و بادی و تقویت سفره‌های آبی منطقه و ایجاد مناظر زیبا را در پی دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان یادآوری کرد: شهرستان شاهرود دو میلیون و 449 هزار هکتار عرصه بیابانی دارد که نیمی از وسعت این شهرستان را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.