دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۱۱:۴۱

مدیرکل گمرک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به علت نبود تاجر محصولات و کالاهای مرغوب و صادراتی این استان توسط سرمایه داران معروف…

مدیرکل گمرک استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به علت نبود تاجر محصولات و کالاهای مرغوب و صادراتی این استان توسط سرمایه داران معروف استان‌های دیگر خریداری و به اسم استان‌های همجوار صادر می‌شود.

بهنام احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: 72 اظهارنامه صادراتی به وزن 3 هزار و397 تن و به ارزش دو میلیون و 727 هزار و 528 دلار در گمرک استان تشکیل شده است که نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 236 درصد و از نظر ارزش 26 در صد کاهش داشته است.

وی اظهارکرد: عمده اقلام صادراتی شامل سیمان، دوغ عصاره و پودر شیرین بیان، لوازم آرایشی و بهداشتی است که به کشورهایی ازجمله عراق، آلمان و انگلیس صادر شده است.

احمدی بیان کرد: 72 فقره اظهارنامه محصولات پستی به ارزش 2481 دلار تنظیم و تشریفات مربوطه به انجام رسیده است.

مدیرکل گمرک استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امسال هیچ‌گونه وارداتی نداشته‌ایم، تصریح کرد: در صورتی که فرودگاه یاسوج به عنوان مرز بین المللی تصویب شود گمرک استان نیز مکلف است که در فرودگاه مستقر شود.

احمدی تصریح کرد: گمرک استان دارای همه تجهیزات و نرم افزارها برای انجام تشریفات گمرکی است و در راستای بسته حمایتی گمرک ایران در سال 93 شرکت‌های تولیدی که قصد صادرات دارند چه روزهای تعطیل و چه غیرتعطیل و به صورت شبانه روزی انجام وظیفه خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: به علت نبود تاجر و سرمایه دار در استان متاسفانه محصولات، کالاها، منابع و صنایع مرغوب استان از قبیل آب معدنی، عسل، گردو، بلوط و صنایع دستی استان توسط سرمایه داران معروف استان‌های دیگر خریداری و به اسم استان‌های دیگر صادر می شود.

مدیرکل گمرک استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: انتظاری که از فعالان اقتصادی استان داریم این است که تشریفات کالای صادراتی خود را در گمرک استان انجام دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *