جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۱

دیوید کامرون، که در نشستی خبری با باراک اوباما تاکید کرده بود که روسیه باید رئیس جمهوری جدید اوکراین را به رسمیت بشناسد،…

دیوید کامرون، که در نشستی خبری با باراک اوباما تاکید کرده بود که روسیه باید رئیس جمهوری جدید اوکراین را به رسمیت بشناسد، در دیداری کوتاه با ولادیمیر پوتین در فرودگاه شارل دو گل فرانسه بار دیگر خواسته خود را مطرح کرد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا پس از دیدار با ولادیمیر پوتین گفت: «حفظ شرایط جاری اصلا قابل قبول نیست. ما نیاز داریم که روسیه کاملا رئیس جمهوری جدید اوکراین را به رسمیت بشناسد و با او دیدار کند. ما به کاهش تنشها و توقف فعالیت نظامی نیاز داریم. ما در ارتباط با این موضوعات به واکنش نیاز داریم.»

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در شهر برلین میزبان پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری تازه انتخاب شده اوکراین بود. خانم مرکل در نشست خبری مشترک با آقای پوروشنکو بر حمایت کامل آلمان از دولت جدید اوکراین تاکید کرد.

آقای پوروشنکو هم ضمن تشکر از حمایتهای همه جانبه اتحادیه اروپا و بخصوص آلمان و شخص خانم مرکل گفت:

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری تازه انتخاب شده اوکراین می گوید: «باید از فرصتهایی که پس از سوگند یاد کردن رئیس جمهوری جدید اوکراین و پس از به کار گرفتن طرح جدید صلح در شرق اوکراین ایجاد خواهد شد به طور کامل استفاده شود.»

آقای پوروشنکو دو روز دیگر رسما کار خود را به عنوان رئیس جمهوری اوکراین آغاز می کند و مهمترین چالش او بحران جدایی طلبی در شرق و جنوب شرقی این کشور است.

آقای پوروشنکو قرار است پس از دیدار از برلین به پاریس برود و با رئیس جمهوری فرانسه گفتگو کند. پس از این دیدار هم آقای پوروشنکو در مراسم ویژه هفتادمین سالگرد روز موسوم به D-Day حاضر خواهد شد.

بحران جدایی طلبی در شرق و جنوب شرقی اوکراین و نقش روسیه در ایجاد و یا کاهش تنشها، موضوع اصلی نشست رهبران گروه هفت بود.

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.