سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۶

به گزارش دوشنبه شب ایرنا،این کتاب توسط انتشارات ˈکتاب آشنا ˈو به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان…

به گزارش دوشنبه شب ایرنا،این کتاب توسط انتشارات ˈکتاب آشنا ˈو به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان در 260 صفحه منتشر شده است.

حسن یگانه که در دوران دفاع مقدس ریاست ستاد امداد و درمان جنگ را بر عهده داشته در مقدمه این کتاب هدف از بازگویی این خاطرات را پاسخی به پنهان ماندن تأثیر هرمزگان،در روزهای ابتدایی جنگ دانسته است.

وی در این مقدمه ادامه می دهد: بارها از زبان دیگران شنیده می شد استان هرمزگان تا ما هها بعد در جنگ حضور نداشته درحالی که اولین حکم مأموریت، به تاریخ شش روز پس از آغاز جنگ یعنی پنجم مهرماه هزار و سیصد و پنجاه و نه را بر خود دارد.

کاملیا کاکی روایت گر این خاطرات نیز در مقدمه هلال سرخ با اشاره به هجرت خود و خانواده اش از خرمشهر به بندرعباس،نگارش این کتاب را گره خورده با بخشی از هویت خود دانسته است.

به گفته وی بازسازی این خاطرات که یک سال طول کشیده ،می تواند بخشی از همان روایت عظیمی باشد که مردم این سرزمین، در سایه همدلی با یکدیگر رقم زدند و ادای دینی باشد، به تمامی آنان که تلاش کردند تا باری از دوش هموطنان آسیب دیده از جنگ بردارند.

پیوست شدن عکس ها و اسناد در بخش پایانی هلال سرخ، بر سندیت و غنای تاریخی این کتاب که در سه هزار نسخه چاپ شده افزوده است.

زبان روایی و روان نویسنده و بهره گیری از فضای داستانی معاصر ایران ،هلال سرخ را به اثری متفاوت و قابل توجه در آثار دفاع مقدس تبدیل کرده است.ک/3

7192/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *