چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۵

تب جام‌جهاني همه جا را فرا گرفته است. تا آغاز اين رقابت‌ها زمان زيادي باقي نمانده است و دوستداران فوتبال بي‌تابانه در انتظار…

تب جام‌جهاني همه جا را فرا گرفته است. تا آغاز اين رقابت‌ها زمان زيادي باقي نمانده است و دوستداران فوتبال بي‌تابانه در انتظار به صدا درآمدن سوت شروع اين رقابت هستند.

فابيو کاناوارو، کاپيتان سابق تيم ملي فوتبال ايتاليا که موفق شد با اين تيم قهرمان جام جهاني 2006 آلمان شود در گفت‌وگويي که با سايت “يورو اسپورت” عربي داشت، درباره موضوعات زيادي صحبت کرد. او درباره شانس ايتاليا براي قهرماني در برزيل گفت: فوتبال از ضروريات زندگي است. تيم ملي فوتبال ايتاليا بعد از برزيل پرافتخارترين تيم جام‌جهاني به شمار مي‌آيد. ما تا الان چهار بار جام قهرماني را بالاي سر برده‌ايم. بنابراين بايد همگان به ما احترام بگذارند. ايتاليا تاريخ درخشاني در جام‌جهاني داشته است و اين را تيم‌هاي شرکت کننده در جام‌جهاني مدنظر قرار دهند.

او افزود: ايتاليا تمام شاخص‌هاي يک تيم قهرمان را دارد اما بازيکناني را که بتوان روي آنها حساب ويژه بازي کرد و يک تنه تيم را قهرمان کنند، در اختيار ندارد. به عنوان مثال بالوتلي که از چهره‌هاي سرشناس ايتاليا به شمار مي‌آيد اين توانايي را ندارد که يک تنه ايتاليا را قهرمان کند. او براي اين که ستاره جام شود به کمک زيادي نياز دارد و بايد انضباط و نظم داشته باشد. در ايتاليا ستاره‌هاي ديگري مثل کاسانو و روسي هم بازي مي‌کنند، بنابراين تيم ما تنها به يک ستاره متکي نيست.

کاناوارو درباره اين سوال که چرا فرانچسکو توتي به تيم ملي فوتبال ايتاليا براي حضور در برزيل دعوت نشد، اين گونه پاسخ داد: پراندلي تصميم درستي گرفت؛ چرا که بايد در جام‌جهاني به بازيکنان جوان‌تر فرصت داد تا پخته‌تر و باتجربه‌تر شوند. دعوت کردن يا نکردن توتي فرق زيادي ندارد. شما سال 2006 را در نظر بگيريد. در آن رقابت‌ها در هر بازي يک بازيکن ما مي‌درخشيد و همين موضوع باعث شد تا در نهايت جام قهرماني را بالاي سر ببريم. در آن رقابت‌ها ستاره ما توتي، نستا و يا دل‌پيرو نبود بلکه همه ستاره بودند.

کاناوارو از اين که رسانه‌ها فقط به مسي و رونالدو توجه مي‌کنند، ناراحت است: “اينکه در فوتبال تنها روي يکي، دو بازيکن تاکيد و ديگر ستاره‌ها را فراموش کرد، کاملا اشتباه است؛ چرا که فوتبال يک بازي گروهي است و يک بازيکن به تنهايي نمي‌تواند تيمش را قهرمان جام‌جهاني کند. مارادونا از قاعده جداست چرا که بي‌نظير بود.

کاناوارو درباره اين سوال که چه تيمي بيشترين شانس را براي قهرماني در برزيل دارد، اين گونه پاسخ داد: مي‌خواهم طرفدار تيم ملي کشورم باشم با اين حال معتقدم که آرژانتين قوي‌ترين تيم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.