سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۰۹:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، علی تشکری عصر سه شنبه در همایش عاشورائیان در بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم، اظهار داشت: برنامه‌ریزی…

به گزارش خبرنگار مهر، علی تشکری عصر سه شنبه در همایش عاشورائیان در بوشهر ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم، اظهار داشت: برنامه‌ریزی مناسبی به منظور اجرای مراسم مختلف در ایام محرم صورت گرفته و امیدواریم شاهد اجرای برنامه‌هایی در خور این ایام باشیم.

وی اضافه کرد: مردم استان بوشهر هر ساله در این برنامه‌ها حضوری گسترده و پرشور و شعور داشته اند و در برنامه های امسال نیز شاهد حضور و همکاری و همراهی مردم استان هستیم.

مسئول کانون مداحان استان بوشهر به وظایف و رسالت‌های کانون مداحان و هیئت های مذهبی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این دو نهاد مکمل همدیگر هستند و در برگزاری برنامه‌ها در مناسبت‌های مختلف با کمک هم به اجرای برنامه‌ها کمک می کنند.

وی با بیان اینکه حاصل همکاری کانون مداحان و هیئت‌های مذهبی، عزاداری سید و سالار شهیدان است، اذعان داشت: کانون مداحان و هیئت‌های مذهبی نباید خود را از هم جدا بدانند و بلکه این دو مکمل همدیگر هستند.

تشکری با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در مورد عملکرد مداحان و ذاکرین و خادمین اهل بیت(ع)، تصریح کرد: این افراد باید اصول مداحی را رعایت کنند تا به خوبی ابعاد مختلف حماسه عاشورا و مکتب حسینی تشریح و تبیین شود.

وی با تاکید بر اینکه باید محتوا و مضمون منبرها و مداحی ها شایسته و آموزنده باشد، اضافه کرد: وحدت آفرینی، تحول در جامعه، مقابله با تهاجم فرهنگی، و اصلاح نظام فکری و عملی جامعه از جمله دستاوردهای عملکرد مطلوب جامعه مداح کشور خواهد بود.

مسئول کانون مداحان استان بوشهر ادامه داد: همیشه به مداحان توصیه کرده‌ایم که خودشان را از بانیان و خادمین مراسم اهل بیت جدا و دور نکنند و همیشه گدای این بزرگواران باشند.

وی با تاکید بر لزوم همکاری و همراهی بانیان و ذاکرین و خادمین و مداحان، گفت: مداحان همیشه سعی کنند خودشان هم چای ریز، هم مداح، و هم کفش جفت کن عزاداران و میهمانان مجلس امام حسین(ع) باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *