سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۱

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار روز دوشنبه در حاشیه امضای این تفاهمنامه که در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران…

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار روز دوشنبه در حاشیه امضای این تفاهمنامه که در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران انجام شد، در جمع خبرنگاران گفت: یکی از سیاست هایی که هم اکنون کشور دنبال می کند، بهبود ارتباط با سایر کشورهاست که در این راستا سیاست نهادهای فعال بازار سرمایه با نهادهای مشابه خود در سایر کشورها در راستای برقراری ارتباط ، امضای تفاهمنامه های مشترک است.

روح الله میرصانعی افزود: بر این اساس کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در راستای گسترش همکاری های خود با سایر بورس ها اقدام به برقراری رابطه و انتقال تجربیات با کشور عمان کرد که در نهایت به تهیه پیش نویس تفاهمنامه همکاری ختم شد.

وی درخصوص مفاد این تفاهمنامه تبادل تجربیات میان کانون های کارگزاری دو کشور ، آشنایی با ساختار بورس های ایران و عمان و تبادل تجربیات میان آنها را از جمله موضوعات این تفاهمنامه عنوان کرد.

میرصانعی در ادامه با اشاره به اینکه بورس ایران ازجمله بورس هایی است که با استفاده از تجربیات کشورهای اروپایی شکل گرفته است، امضای تفاهمنامه و تبادل تجربیات با سایر کشورها ازجمله ترکیه را از دیگر برنامه های کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برای ارتقای سطح کیفی بورس کشور در آینده نام برد.

هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX2014) از روز یکشنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری ، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

این دوره از نمایشگاه با شعار quotation mark فاینکس، یک رویداد، صدها فرصت سرمایه گذاری quotation mark و با حضور 351 شرکت داخلی و 9 شرکت خارجی از کشورهای سوییس، آلمان، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، قبرس، یونان و عمان برگزار شده است.

اقتصام (3) ** 9141 ** د . الف**1561

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.